Povezane vesti

Srpski spasilac povređen na planinarenju u Albaniji: Nikola se okliznuo na Prokletijama, helikopterom prebačen u bolnicu u…

Srpski spasilac povređen na planinarenju u Albaniji: Nikola se okliznuo na Prokletijama, helikopterom prebačen u bolnicu u…

Blic 27.03.2023
Član Gorske službe spasavanja Nikola Kolarić povređen je prilikom privatne planinarske ture na Prokletijama. Gorska služba kontaktirala je ambasadu Srbije u Albaniji, a oni nadležne službe u Albaniji, koje su veoma brzom i profesionalnom reakcijom… »
Planinar povređen na Prokletijama pripadnik srpske GSS, nije životno ugrožen

Planinar povređen na Prokletijama pripadnik srpske GSS, nije životno ugrožen

N1 Info 27.03.2023
Planinar koji je povređen na planini Prokletije u nedelju, član je srpske Gorske službe spasavanja (GSS) i nije u životnoj opasnosti, saopštila je ta organizacija. Iz Gorske službe spasavanja su naveli da se tokom dana očekuje da njihov spasilac… »
Ovo je srpski alpinista koji je prevario smrt na Prokletijama Kolarić: Sačuvali me Bog i jastuk iz ranca! Leteo više od 100…

Ovo je srpski alpinista koji je prevario smrt na Prokletijama Kolarić: Sačuvali me Bog i jastuk iz ranca! Leteo više od 100…

Kurir 27.03.2023
Kolarić je istakao da će za dan-dva biti pušten iz bolnice i da će ponovo biti u Srbiji sa svojom suprugom i sinom. Alpinista i član Gorske službe spasavanja Nikola Kolarić, koji je juče povređen prilikom planinarenja na Prokletijama i prevezen u… »
"Leteo sam stotinak metara, zaustavio sam se tik iznad najveće litice": Nikola prepričao dramu sa Prokletija

"Leteo sam stotinak metara, zaustavio sam se tik iznad najveće litice": Nikola prepričao dramu sa Prokletija

Telegraf 27.03.2023
"Oslonio sam se na iskustvo. Ta loša procena je mogla mnogo da me košta", kaže Nikola, koji je član Gorske službe spasavanja. Alpinista i član Gorske službe spasavanja Nikola Kolarić, koji je juče povređen prilikom planinarenja na Prokletijama i… »
Snimak spasavanja Srba sa vrha Prokletija: Nikola iz GSS otišao u Albaniju na turu i umalo stradao

Snimak spasavanja Srba sa vrha Prokletija: Nikola iz GSS otišao u Albaniju na turu i umalo stradao

Telegraf 27.03.2023
Nikola se tokom planinarenja okliznuo, i sumnjalo se na povredu grudnog koša, ali nije bio životno ugrožen. Nikola Kolarić, član Gorske službe spasavanja, povređen je prilikom privatne planinarske ture na Prokletijama. Spasilac GSS-a bio je jedan… »
Srpski planinari se zaglavili u Albaniji, jedan teško povređen pri padu s visine

Srpski planinari se zaglavili u Albaniji, jedan teško povređen pri padu s visine

Novi magazin 27.03.2023
Četvorica srpskih planinara zaglavili su se na zavejanoj planini tokom uspona na najvišu tačku Prokletija Jezerski vrh sa albanske strane, iz dolina Valbona i Tet, piše Blic. Jedan od njih je pao sa visine i teško povredio ekstremitete, pa je… »
Srpski planinari spaseni helikopterom nakon što su se zaglavili na zavejanoj planini, jedan teško povređen

Srpski planinari spaseni helikopterom nakon što su se zaglavili na zavejanoj planini, jedan teško povređen

Danas 27.03.2023
Četvorica srpskih planinara zaglavili su se na zavejanoj planini tokom uspona na najvišu tačku Prokletija Jezerski vrh sa albanske strane, iz dolina Valbona i Tet, piše Blic. Jedan od njih je pao sa visine i teško povredio ekstremitete, pa je… »
Prve slike drame na prokletijama: Srpski planinari zavejani, jedan od njih teško povređen pao s velike visine (foto)

Prve slike drame na prokletijama: Srpski planinari zavejani, jedan od njih teško povređen pao s velike visine (foto)

Kurir 27.03.2023
Hitno helikopterom prebačen u bolnicu u Tirani. TET - Četvorica srpskih planinara preživeli su juče pravu dramu tokom uspona na najvišu tačku Prokletija Jezerski vrh sa albanske strane, iz dolina Valbona i Tet. Oni su se zaglavili u zavejanoj… »
Srpski planinari se zaglavili u Albaniji, jedan teško povređen pri padu s visine

Srpski planinari se zaglavili u Albaniji, jedan teško povređen pri padu s visine

N1 Info 27.03.2023
Četvorica srpskih planinara zaglavili su se na zavejanoj planini tokom uspona na najvišu tačku Prokletija Jezerski vrh sa albanske strane, iz dolina Valbona i Tet, piše Blic. Jedan od njih je pao sa visine i teško povredio ekstremitete, pa je… »
Drama srpskih planinara u Albaniji: Zaglavili se u zavejanim Prokletijama, jedan od njih pao sa velike visine i teško se…

Drama srpskih planinara u Albaniji: Zaglavili se u zavejanim Prokletijama, jedan od njih pao sa velike visine i teško se…

Blic 27.03.2023
Četvorica srpskih planinara preživeli su juče pravu dramu tokom uspona na najvišu tačku Prokletija Jezerski vrh sa albanske strane, iz dolina Valbona i Tet. Oni su se zaglavili u zavejanoj planini, a jedan od njih pao je sa visine i teško povredio… »
Srpski planinari zavejani na prokletijama sa albanske strane! Ministar odbrane objavio dramatične fotografije (foto)

Srpski planinari zavejani na prokletijama sa albanske strane! Ministar odbrane objavio dramatične fotografije (foto)

Mondo 27.03.2023
Naši planinari preživeli dramu tokom uspona na najvišu tačku Prokletija Jezerski vrh sa albanske strane. Naši planinari preživeli dramu tokom uspona na najvišu tačku Prokletija Jezerski vrh sa albanske strane. Četvorica srpskih planinara… »
Ovako je izgledalo spasavanje srpskih planinara na Prokletijama: Jedan teško povređen

Ovako je izgledalo spasavanje srpskih planinara na Prokletijama: Jedan teško povređen

Telegraf 27.03.2023
Zbog nepristupačnog terena i snega, policija je zatražila od Ministarstva odbrane da pošalje helikopter kako bi povređeni planinar bio prevezen u bolnicu u Tirani. Dva helikoptera albanskog vazduhoplovstva prevezla su u nedelju četiri srpska… »
Planinar iz Srbije se povredio u Albaniji, prebačen helikopterom u bolnicu

Planinar iz Srbije se povredio u Albaniji, prebačen helikopterom u bolnicu

Danas 26.03.2023
Četvoro planinara iz Srbije je spaseno nakon potrage na planinskoj stazi između Valbone i Teta, prenose albanski mediji. Jedan planinar je povređen i prebačen helikopterom u bolnicu u Tirani. Operativci Vazduhoplovstva spasili su četiri srpska… »

Vesti dana »