Povezane vesti

„Nećemo maturu“: Desetine srednjoškolaca protestovalo ispred Ministarstva prosvete (VIDEO)

„Nećemo maturu“: Desetine srednjoškolaca protestovalo ispred Ministarstva prosvete (VIDEO)

Danas 27.03.2023
Predstavnici neformalnog udruženja srednjoškolaca „I mi se pitamo“ predali su danas u Ministarstvu prosvete peticiju sa više od 25.000 potpisa u kojoj traže da se odustane od ovako zamišljenog koncepta državne mature. Tim povodom ispred zgrade… »
Srednjoškolci predali peticiju sa 25.000 potpisa protiv državne mature

Srednjoškolci predali peticiju sa 25.000 potpisa protiv državne mature

Radio 021 27.03.2023
Predstavnici neformalnog udruženja srednjoškolaca "I mi se pitamo" predali su Ministarstvu prosvete peticiju protiv državne mature. Smatraju da je ona "loša provera znanja" jer svi đaci polažu isto bez obzira koji fakultet žele da upišu. Kako je… »
Protest srednjoškolaca protiv državne mature, predali potpise Ministarstvu

Protest srednjoškolaca protiv državne mature, predali potpise Ministarstvu

N1 Info 27.03.2023
Više desetina srednjoškolaca okupilo se na Cvetnom trgu, odakle se uputilo prema Ministarstvu prosvete, gde su predali peticiju sa 25.000 potpisa protiv državne mature. Smatraju da će to biti loša provera znanja, jer dovodi do toga da, recimo, đaci… »
Protest učenika protiv državne mature: Mi se pitamo, nas se tiče

Protest učenika protiv državne mature: Mi se pitamo, nas se tiče

Vreme 27.03.2023
Prosveta Rešenjem da već naredne godine uvede državnu maturu, Ministarstvo prosvete napravilo je potpunu pometnju. Kako bi objasnili nadležnim organima da i oni treba da se pitaju za nešto što njih direktno pogađa, učenici beogradskih srednjih… »
Protest srednjoškolaca u centru Beograda, Ministarstvu prosvete predali peticiju (foto, video)

Protest srednjoškolaca u centru Beograda, Ministarstvu prosvete predali peticiju (foto, video)

Blic 27.03.2023
Protest srednjoškolaca u organizaciji neformalne organizacije srednjoškolaca "I mi se pitamo" počeo je oko 14.30 sati na Cvetnom trgu, u centru Beograda. Srednjoškolci su potom prošetali do Ministarstva prosvete u Nemanjinoj ulici, gde su predali… »
Srednjoškolci predali peticiju sa 25.000 potpisa protiv najavljene državne mature: „I mi se pitamo“

Srednjoškolci predali peticiju sa 25.000 potpisa protiv najavljene državne mature: „I mi se pitamo“

Nova 27.03.2023
Nekoliko stotina srednjoškolaca iz neformalne organizacije "I mi se pitamo" okupili su se danas ispred zgrade Ministarstva prosvete u Beogradu kako bi predali peticiju sa 25.000 potpisa, a koja se protivi uvođenju državne mature na predviđeni način… »
Peticija srednjoškolaca: Čemu državna matura ako će ipak biti prijemnih

Peticija srednjoškolaca: Čemu državna matura ako će ipak biti prijemnih

N1 Info 27.03.2023
Predstavnici neformalnog udruženja srednjoškolaca "I mi se pitamo" danas će predati Ministarstvu prosvete peticiju sa više od 25 hiljade potpisa protiv državne mature. Luka Babić iz te grupe kaže za N1 da je najveći problem što ne znamo mnogo o… »

Vesti dana »