Povezane vesti
Važna izmena za frilensere: Tiče se poreza na prihode
Telegraf 27.03.2023
Poreski obveznici – fizička lica koja ostvaruju prihode od lica koja prilikom isplate ne obračunavaju poreze i doprinose u Srbiji, a koja poreske obaveze prijavljuju i plaćaju kvartalno – tzv. frilenseri, prijave na Obrascu PP OPO-K podnose za prihode… »
Novi obrazac poreske prijave za frilensere
Euronews 27.03.2023
Poreska uprava saopštila je da će frilenseri porez na prihode koje budu ostvarili od 1. aprila do 30. juna prijavljivati na novom obrascu PP OPO-K, a podseća da to treba da učine 30 dana od isteka kvartala. Kako se navodi u saopštenju, ova novina je u… »
Poreska uprava: Duži rok frilenserima za prijavu poreza za prvi kvartal
N1 Info 27.03.2023
Frilenseri koji su ostvarili prihod tokom prva tri meseca ove godine, trebalo bi da imaju rok do 30. aprila da podnesu poresku prijavu. Međutim, sudeći prema najavi Poreske uprave Srbije, ovaj rok biće duži i računaće se "počev od narednog dana od dana… »
Nova poreska prijava za uplatu poreza samooporezivanjem
Danas 27.03.2023
Poreska uprava saopštila je danas da je Pravilnikom o izmenama i dopunama Pravilnika o poreskoj prijavi o obračunatom porezu samooporezivanjem, koji je stupio na snagu 25. marta 2023. godine, propisana nova poreska prijava na Obrascu PP OPO-K. Poreski… »
Vesti dana »

Uhapšen osumnjičeni za napad na policajce ispred Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, određen mu pritvor
Blic pre 43 minutajoš 50 povezanih

Dekan Filozofskog: I dalje sam na fakultetu, u toku čišćenje zgrade, predložio sam dijalog
RTV pre 38 minutajoš 33 povezane

"Blic Biznis" saznaje: Doneta odluka o NIS-u pre isteka roka za američke sankcije
Blic pre 18 minutajoš 40 povezanih

"Flamingo" ― ukrajinska raketa koja menja pravila igre i izaziva Moskvu
RTS pre 53 minutajoš 26 povezanih