Povezane vesti

Premijera predstave „Laž” 1. aprila u BDP-u

Premijera predstave „Laž” 1. aprila u BDP-u

Politika 28.03.2023
Predstava "Laž" prema tekstu Florijana Zelera, u režiji Nikole Ljuce, biće premijerno izvedena u subotu 1. aprila od 19.30 na Velikoj sceni Beogradskog dramskog pozorišta, najavila je danas autorska i glumačka ekipa u ovom teatru na Krstu. Glavne… »
Intervju: Nikola Ljuca: Svako od nas se bori sa slikom o sebi

Intervju: Nikola Ljuca: Svako od nas se bori sa slikom o sebi

Blic 28.03.2023
Zeler, da tako kažemo, razvaljuje ideju potrebe za saznanjem konačne istine i promatra situaciju u kojoj ljudi koji ne znaju gde je početak istine, a gde kraj laži - kaže Nikola Ljuca, reditelj predstave „Laž“ čija je premijera 1. aprila u… »
Beogradska pozorišta odbijala oskarovca „jer je loš pisac“: Kako se Tamara Krcunović borila za Zelera

Beogradska pozorišta odbijala oskarovca „jer je loš pisac“: Kako se Tamara Krcunović borila za Zelera

Nova 28.03.2023
Upoznala sam se sa Florijanom Zelerom i njegovim radom još u Francuskoj pre 20 godina. Od tada sam želela da njegove komade radimo u Beogradu, čak sam i slala mnogim domaćim pozorištima tekstove. Čitali su ih i vraćali mi, ocenjujući da je jako… »
„Ljudi lažu od kada govore istinu“: Šta kažu glumci uoči premijere komada „Laž“

„Ljudi lažu od kada govore istinu“: Šta kažu glumci uoči premijere komada „Laž“

Nova 28.03.2023
Koliko mi sebe i najbliže lažemo? Da li to radimo iz želje da zaštitimo voljenu osobu ili da bismo sebe sačuvali? Ovo su samo neka od pitanja koja postavlja komad "Laž" u režiji Nikole Ljuce koji će biti premijerno izveden 1. aprila u Beogradskom… »

Vesti dana »