Povezane vesti

"Umesto jednog, neki će imati po šest testova": Istražujemo: Zašto se sve srednjoškolci protive predloženom sistemu…

"Umesto jednog, neki će imati po šest testova": Istražujemo: Zašto se sve srednjoškolci protive predloženom sistemu…

Blic 29.03.2023
"Državna matura tiče se nas, pravi se zbog nas i zbog toga mi moramo da se pitamo oko toga. Tražimo da se ukinu prijemni ispiti koji su pre mesec dana dozvoljeni fakultetima jer se tako državna matura obesmišljava". Ovo je poručio Luka Babić iz… »
Srbija i obrazovanje: Šta je državna matura i zašto je kritikuju i srednjoškolci i fakulteti

Srbija i obrazovanje: Šta je državna matura i zašto je kritikuju i srednjoškolci i fakulteti

BBC News 29.03.2023
Odlukom Ministarstva prosvete, u Srbiji će od školske 2023/2024. godine biti uvedena državna matura, standardizovani testovi na kraju srednje škole. Međutim, ova odluka naišla je na kritike i srednjoškolaca i velikog broja državnih fakulteta… »
Đak generacije i osnivač udruženja „I mi se pitamo“: Ko je Luka Babić i zašto ga slede srednjoškolci?

Đak generacije i osnivač udruženja „I mi se pitamo“: Ko je Luka Babić i zašto ga slede srednjoškolci?

Danas 28.03.2023
„I mi se pitamo“ – poručilo je više desetina srednjoškolaca iz beogradskih srednjih škola, uzvikujući juče ispred sedišta Ministarstva prosvete da „neće maturu“. Nisu ovi đaci protiv državne mature, upravo suprotno. Oni jesu za maturu… »

Vesti dana »