Povezane vesti

„Kad se tuklo po mojim leđima, bilo je to poželjno i sve je zabavljalo, ali sad ćete morati da nađete nekog drugog“

„Kad se tuklo po mojim leđima, bilo je to poželjno i sve je zabavljalo, ali sad ćete morati da nađete nekog drugog“

Nova 30.03.2023
Nadam se da će novo rukovodstvo raditi bolje. Ne treba očekivati kontinuitet s prethodnim rukovodstvom, već novu vrstu energije i pameti, kaže za Nova.rs Vladimir S. Kostić, koji je prethodnih osam godina bio na čelu Srpske akademije nauka i… »
Akademik optužio kolege: Blokirali mu bravu da ne bi glasao za predsednika SANU

Akademik optužio kolege: Blokirali mu bravu da ne bi glasao za predsednika SANU

N1 Info 30.03.2023
Istoričar i akademik Vasilije Krestić je, na početku Izborne sednice na kojoj se bira novi predsednik Srpske akademije nauka i umetnosti, optužio kolege akademike da su mu blokirali bravu na vratima od stana kako bi ga sprečili da dođe na izbornu… »
Zoran Knežević novi predsednik SANU

Zoran Knežević novi predsednik SANU

Nova 30.03.2023
Novi predsednik Srpske akademije nauka i umetnosti je Zoran Knežević, ishod je današnjeg glasanja u SANU. Nakon osmogodišnjeg mandata Vladimira S. Kostića na čelu Srpske akademije nauka i umetnosti, u „vrućoj stolici“ naći će se Zoran… »
Izbori u SANU: Kandidati za predsednika Svetislav Božić i Zoran Knežević

Izbori u SANU: Kandidati za predsednika Svetislav Božić i Zoran Knežević

Nova 30.03.2023
Izbori za nove časnike Srpske akademije nauka i umetnosti počeli su ovoj instituciji oko 11 časova. Akademici SANU iz svih osam odeljenja birali su danas novog predsednika Srpske akademije nauka i umetnosti, dva potpredsednika i generalnog sekretara… »
Istoričar Vasilije Krestić šokirao akademike na Izbornoj skupštini SANU: Blokirali su mi vrata stana da ne bih došao ovde…

Istoričar Vasilije Krestić šokirao akademike na Izbornoj skupštini SANU: Blokirali su mi vrata stana da ne bih došao ovde…

Nova 30.03.2023
Od kada je počeo izborni proces, jedan sam od najžigosanijih članova Akademije, a jutros sam doživeo šok jer nisam mogao da izađem iz stana, rekao je istoričar Vasilije Krestić na Izbornoj skupštini u Srpskoj akademiji nauka i umetnosti, gde se… »

Vesti dana »