Povezane vesti

Klinton: Žao mi je što sam naterao Ukrajinu da se odrekne nukleranog oružja

Klinton: Žao mi je što sam naterao Ukrajinu da se odrekne nukleranog oružja

Politika 05.04.2023
Posle raspada Sovjetskog savezaatomsko oružje se zateklo na teritoriji četiri različite države - Rusije, Ukrajine, Belorusije i Kazahstana i američka administracija je insistirala da se taj problem reši. Bivši američki predsednik Bil Klinton… »
Klinton žali što je ubedio Ukrajinu da odustane od nuklearnog oružja: „Užasno se osećam zbog toga…“

Klinton žali što je ubedio Ukrajinu da odustane od nuklearnog oružja: „Užasno se osećam zbog toga…“

Danas 05.04.2023
Bivši američki predsednik Bil Klinton izrazio je žaljenje u intervjuu za irski nacionalni javni servis RTE zbog svoje uloge u ubeđivanju Ukrajine da odustane od nuklearnog oružja 1994. Klinton je sugerisao da Rusija ne bi izvršila invaziju na… »
"Napravio sam fatalnu grešku": Bil Klinton žali zbog Ukrajine: Rusija ne bi izvršila invaziju da nisam uradio ovo

"Napravio sam fatalnu grešku": Bil Klinton žali zbog Ukrajine: Rusija ne bi izvršila invaziju da nisam uradio ovo

Blic 05.04.2023
Bivši američki predsednik Bil Klinton rekao je da žali zbog toga što je 1994. uverio ukrajinske vlasti da odustanu od svog nuklearnog oružja. On je u intervjuu za irski servis RTE objavljenom u utorak rekao da veruje da Rusija ne bi izvršila… »
Klinton: Žao mi je što sam naterao Ukrajinu da se odrekne nuklearnog oružja

Klinton: Žao mi je što sam naterao Ukrajinu da se odrekne nuklearnog oružja

Vesti online 05.04.2023
Bivši američki predsednik Bil Klinton izrazio je žaljenje zbog svoje uloge u postizanju sporazuma između Moskve, Kijeva i Vašingtona 1994. godine koji je doveo do toga da se Ukrajina odrekne nuklearnog oružja koje je preostalo na njenoj teritoriji… »
Putin ne bi napao da je Ukrajina nuklearna sila: Bil Klinton izjavio da žali što je naterao Kijev da se odrekne atomskog…

Putin ne bi napao da je Ukrajina nuklearna sila: Bil Klinton izjavio da žali što je naterao Kijev da se odrekne atomskog…

Kurir 05.04.2023
Bivši američki predsednik Bil Klinton izjavio je da žali što je izvršio pritisak na Ukrajinu da odustane od nuklearnih bojevih glava u pregovorima 1994. godine. U intervjuu za irsku novinsku službu RTE objavljenom u utorak, Klinton je rekao da… »
Klinton o odluci Ukrajine da odustane od nuklearnog oružja: Ja sam kriv

Klinton o odluci Ukrajine da odustane od nuklearnog oružja: Ja sam kriv

Politika 05.04.2023
Bivši američki predsednik Bil Klinton rekao je da žali zbog svoje uloge u ubeđivanju Ukrajine da odustane od nuklearnog oružja. „Osećam se lično odgovornim jer sam ih naterao da pristanu da se odreknu svog nuklearnog oružja. I niko od njih ne… »

Vesti dana »