Povezane vesti
Nemački predsednik žali zbog zločina: Obeležena 80. godišnjica ustanka u getu
EurActiv 20.04.2023
Nemački predsednik, Frank Valter Štajnmajer, zatražio je oprost za nemačke zločine počinjene tokom Drugog svetskog rata, kada je u sredu u Varšavi zajedno sa predsednicima Poljske i Izraela obeležio 80. godišnjicu ustanka u getu. Dana 19. aprila 1943… »
Predsednik Nemačke na komemorativnom govoru na godišnjici ustanka u Varšavskom getu: "Stojim ovde i molim za oproštaj"
Euronews 20.04.2023
Frank-Valter Štajnmajer prvi je nemački predsednik koji je održao komemorativni govor na godišnjicu ustanka u Varšavskom getu, u kojem je pre 80 godina skoro 56.000 Jevreja ubijeno ili deportovano, prenosi Dojče vele (DW). Nemački predsednik zatražio je… »
Predsednik Nemačke u Varšavi: Molim za oproštaj
RTS 20.04.2023
Frank-Valter Štajnmajer prvi je nemački predsednik koji je održao komemorativni govor na godišnjicu ustanka u Varšavskom getu. Skoro 56.000 Jevreja je ubijeno ili deportovano u ustanku pre 80 godina. Nemački predsednik Frank-Valter Štajnmajer zatražio je… »
Vesti dana »

Ovako je Tramp Saznao da je Kirk umro: "Mislim da sam ja taj koji mu je saopštio, bio je to težak dan"
Blic pre 1 satjoš 66 povezanih

Neporaženi za titulu: Nemačka i Turska u finalu posle ubedljivih pobeda, za bronzu Grčka i Finska
BBC News pre 1 satjoš 38 povezanih

UN ubedljivom većinom usvojila deklaraciju o osnivanju palestinske države bez Hamasa
Euronews pre 3 satajoš 22 povezane