Povezane vesti

Ambasada SAD žali zbog neučešća svih stranaka u izborima na severu Kosova, EU poziva na dijalog

Ambasada SAD žali zbog neučešća svih stranaka u izborima na severu Kosova, EU poziva na dijalog

Glas Amerike 24.04.2023
Priština/Brisel/Beograd — Američka ambasada na Kosovu saopštila je da žali što sve partije nisu iskoristile pravo da učestvuju na vanrednim lokalnim izborima na severu Kosova koji su održani, kako je ukazala, u skladu sa Ustavom i zakonima… »
Hil otvorio konferenciju Američke privredne komore: Uspeh regiona zavisi od saradnje, poput projekta "Otvoreni Balkan"

Hil otvorio konferenciju Američke privredne komore: Uspeh regiona zavisi od saradnje, poput projekta "Otvoreni Balkan"

RTS 24.04.2023
Ambasador SAD u Beogradu Kristofer Hil otvorio je konferenciju Američke privredne komore u Srbiji "Regionalna ekonomska saradnja – Otvoreni Balkan: Šta privreda može da očekuje?". Naglasio je da će region uspeti u onoj meri u kojoj zemlje postignu… »
„Nadam se da su svi dobro razumeli poruku“: Gospodar severa Kosova zapretio Albancima

„Nadam se da su svi dobro razumeli poruku“: Gospodar severa Kosova zapretio Albancima

Nova 24.04.2023
Po završetku izbora na Severu KiM ispred Srpske liste se oglasio Milan Radoičić i poručio da srpski narod neće dozvoliti da neko ko je osvojio jedan ili dva odsto glasova vodi ove četiri opštine. Zatim je predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao… »
Edita Tahiri: Nacrt Statuta ZSO mora pred Ustavni sud pre sastanka Kurtija i Vučića

Edita Tahiri: Nacrt Statuta ZSO mora pred Ustavni sud pre sastanka Kurtija i Vučića

Danas 24.04.2023
Bivši glavni pregovarač Prištine u dijalogu sa Beogradom Edita Tahiri ocenila je da nacrt Statuta Zajednice srpskih opština, na kome se, kako tvrdi, radi u tajnosti, mora da ide na ocenu Ustavnog suda pre sastanka Aljbina Kurtija i Aleksandra Vučića… »
Kurti: Spreman sam za sastanak sa Vučićem, očekujem konkretne rezultate

Kurti: Spreman sam za sastanak sa Vučićem, očekujem konkretne rezultate

Insajder 24.04.2023
Premijer Kosova Aljbin Kurti rekao je da će Ohridski sporazum biti sproveden bez odlaganja i dodao kako je spreman za sastanak 2. maja s predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem na kojem očekuje konkretne rezultate. "Uvek sam spreman za sastanke na… »
Kurti: Spreman sam za sastanak s Vučićem i očekujem konkretne rezultate

Kurti: Spreman sam za sastanak s Vučićem i očekujem konkretne rezultate

Beta 24.04.2023
Premijer Kosova Aljbin Kurti rekao je da će Ohridski sporazum biti sproveden bez odlaganja i dodao kako je spreman za sastanak 2. maja s predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem na kojem očekuje konkretne rezultate. "Uvek sam spreman za sastanke na… »
Vučić ambasadoru SAD-a: Svaka ti čast, mnogo si to pametno saopštio

Vučić ambasadoru SAD-a: Svaka ti čast, mnogo si to pametno saopštio

Novi magazin 24.04.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić kritikovao je danas u Beogradu izjave zvaničnika EU i SAD o lokalnim izborima u četiri opštine na severu Kosova, ukazujući da Zapad nije razumeo poruku srpskog naroda koji je bojkotovao glasanje. U obraćanju… »
Kurti: Spreman sam za sastanak s Vučićem i očekujem konkretne rezultate

Kurti: Spreman sam za sastanak s Vučićem i očekujem konkretne rezultate

Radio 021 24.04.2023
Premijer Kosova Aljbin Kurti rekao je kako je spreman za sastanak 2. maja s predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem na kojem očekuje konkretne rezultate. "Uvek sam spreman za sastanke na visokom nivou. Naredni sastanak biće u Briselu. Trebalo bi… »
Kurti: Spreman sam za sastanak s Vučićem i očekujem konkretne rezultate

Kurti: Spreman sam za sastanak s Vučićem i očekujem konkretne rezultate

Novi magazin 24.04.2023
Premijer Kosova Aljbin Kurti rekao je da će Ohridski sporazum biti sproveden bez odlaganja i dodao kako je spreman za sastanak 2. maja s predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem na kojem očekuje konkretne rezultate. "Uvek sam spreman za sastanke na… »
Kurti: U Briselu 2. maja o sprovođenju Ohridskog i Briselskog sporazuma, bez odlaganja

Kurti: U Briselu 2. maja o sprovođenju Ohridskog i Briselskog sporazuma, bez odlaganja

Euronews 24.04.2023
Kosovski premijer Aljbin Kurti izjavio je da će na narednom sastanku u Briselu biti razgovarano o sprovođenju Ohridskog sporazuma, bez odlaganja. Kurti je izjavio da očekuje konkretne rezultate na narednom sastanku na najvišem nivou u Briselu koji je… »
"Očekujemo da obe strane budu dobro pripremljene": Lajčak: Glavna tema sastanka Vučića i Kurtija 2. maja biće statut ZSO i…

"Očekujemo da obe strane budu dobro pripremljene": Lajčak: Glavna tema sastanka Vučića i Kurtija 2. maja biće statut ZSO i…

Blic 24.04.2023
Specijalni izaslanik Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak saopštio je da će na sastanku 2. maja u Briselu, na kojem bi trebalo da učestvuju predsednik Srbije Aleksandar Vučić i premijer privremenih prištinskih institucija… »
Hil: ZSO na stolu u Briselu

Hil: ZSO na stolu u Briselu

Politika 24.04.2023
Ambasador SAD u Beogradu Kristofer Hil rekao je danas da misli da će se na predstojećim razgovorima u okviru dijaloga Beograda i Prištine u Briselu, najverovatnije razgovarati o predlogu za formiranje Zajednice srpskih opština na KiM. - Mislim da će… »
Ambasador SAD u Srbiji smatra da dijalogu Beograda i Prištine treba novi zamah

Ambasador SAD u Srbiji smatra da dijalogu Beograda i Prištine treba novi zamah

Slobodna Evropa 24.04.2023
Ambasador Sjedinjenih Država u Srbiji Kristofer Hil (Christopher Hill) izjavio je 24. aprila da dijalog između Beograda i Prištine treba da dobije novi zamah. "Raduje me što planiraju da se sastanu 2. maja. Jasno je da je sada vreme za formiranje… »
Ambasador Hil: Mislim da postoji plan za 2. maj

Ambasador Hil: Mislim da postoji plan za 2. maj

Insajder 24.04.2023
Ambasador SAD u Beogradu Kristofer Hil rekao je da misli da će se na predstojećim razgovorima u okviru dijaloga Beograda i Prištine u Briselu, najverovatnije razgovarati o predlogu za formiranje Zajednice srpskih opština na KiM. "Mislim da će na… »
Hil: Predlog za ZSO najverovatnije na agedni 2. maja u Briselu

Hil: Predlog za ZSO najverovatnije na agedni 2. maja u Briselu

RTV 24.04.2023
BEOGRAD - Ambasador SAD u Beogradu Kristofer Hil rekao je danas da misli da će se na predstojećim razgovorima u okviru dijaloga Beograda i Prištine u Briselu, najverovatnije razgovarati o predlogu za formiranje Zajednice srpskih opština na KiM… »
Hil: Dijalogu Beograda i Prištine je potreban novi momentum, dobro je što imaju plan za 2. maj

Hil: Dijalogu Beograda i Prištine je potreban novi momentum, dobro je što imaju plan za 2. maj

Beta 24.04.2023
Ambasador SAD u Srbiji Kristofer Hil izjavio je danas da je dijalogu Beograda i Prištine potreban "novi momentum" i da očekuje pomak u formiranju Zajednice srpskih opština (ZSO) nakon sastanka dve strane u Briselu 2. maja. "Jako je važno da se nastavi… »
Hil: Predlog za ZSO najverovatnije na agendi 2. maja u Briselu, bez komentara o rezultatima izbora na KiM

Hil: Predlog za ZSO najverovatnije na agendi 2. maja u Briselu, bez komentara o rezultatima izbora na KiM

Euronews 24.04.2023
Ambasador SAD u Beogradu Kristofer Hil rekao je da misli da će se na predstojećim razgovorima u okviru dijaloga Beograda i Prištine u Briselu, najverovatnije razgovarati o predlogu za formiranje Zajednice srpskih opština na KiM. "Mislim da će na… »
Hil: Dijalogu Beograda i Prištine je potreban novi momentum, dobro je što imaju plan za 2. maj

Hil: Dijalogu Beograda i Prištine je potreban novi momentum, dobro je što imaju plan za 2. maj

Danas 24.04.2023
Ambasador SAD u Srbiji Kristofer Hil izjavio je danas da je dijalogu Beograda i Prištine potreban „novi momentum“ i da očekuje pomak u formiranju Zajednice srpskih opština (ZSO) nakon sastanka dve strane u Briselu 2. maja. „Jako je važno da se… »
Hil: Predlog za ZSO najverovatnije na agendi 2. maja u Briselu

Hil: Predlog za ZSO najverovatnije na agendi 2. maja u Briselu

RTS 24.04.2023
Ambasador SAD u Beogradu Kristofer Hil rekao je da misli da će se na predstojećim razgovorima u okviru dijaloga Beograda i Prištine u Briselu, najverovatnije razgovarati o predlogu za formiranje Zajednice srpskih opština na KiM. "Mislim da će na… »
Ambasador Hil: Dijalogu Beograda i Prištine je potreban novi momentum, dobro je što imaju plan za 2. maj

Ambasador Hil: Dijalogu Beograda i Prištine je potreban novi momentum, dobro je što imaju plan za 2. maj

Kurir 24.04.2023
Ambasador SAD u Srbiji Kristofer Hil izjavio je danas da je dijalogu Beograda i Prištine potreban "novi momentum" i da očekuje pomak u formiranju Zajednice srpskih opština (ZSO) nakon sastanka dve strane u Briselu 2. maja. "Jako je važno da se nastavi… »
Šta znači reč gaulajter, koju Vučić koristi da opiše Kurtija?

Šta znači reč gaulajter, koju Vučić koristi da opiše Kurtija?

Danas 24.04.2023
Proteklih nekoliko dana otkako je predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću a i zainteresovanoj javnosti postalo jasno da će izbori u četiri srpske opštine na severu Kosova ipak biti održani 23. aprila, on za premijera Kosova, Aljbina Kurtija, govori da… »

Vesti dana »