Povezane vesti

Predsednik BBC-ja podneo ostavku zbog uloge u pozajmici Borisu Džonsonu

Predsednik BBC-ja podneo ostavku zbog uloge u pozajmici Borisu Džonsonu

Glas Amerike 28.04.2023
Predsednik BBC-ja Ričard Šarp podneo je ostavku u petak posle nezavisnog izveštaja kojim je utvrđeno da je prekršio pravila pošto nije otkrio potencijalni sukob interesa u svojoj ulozi u omogućivanju pozajmice od milion dolara tadašnjem premijeru… »
Predsednik BBC-a podneo ostavku zbog uloge u pozajmici Džonsonu

Predsednik BBC-a podneo ostavku zbog uloge u pozajmici Džonsonu

Slobodna Evropa 28.04.2023
Predsednik BBC-a Ričard Šarp (Richard Sharp) podneo je ostavku u petak posle nezavisnog izveštaja o njegovoj ulozi u omogućavanju pozajmice od milion dolara tadašnjem premijeru Borisu Džonsonu. Utvrđeno je da je Šarp prekršio pravila pošto nije… »
Šef Bi-Bi-Sija podneo ostavku, pomogao Borisu Džonsonu da dobije kredit za stan

Šef Bi-Bi-Sija podneo ostavku, pomogao Borisu Džonsonu da dobije kredit za stan

Politika 28.04.2023
LONDON - Predsednik Bi-Bi-Sija Ričard Šarp podneo je danas ostavku nakon što je u izveštaju utvrđeno da su prekršena pravila vlade oko javnih imenovanja. Javni medijski servis je pod pritiskom nakon što je otkriveno da je Šarp, donator… »
Kako je predsednika Upravnog odbora Bi-Bi-Sija Boris Džonson koštao funkcije

Kako je predsednika Upravnog odbora Bi-Bi-Sija Boris Džonson koštao funkcije

RTS 28.04.2023
Predsednik Upravnog odbora britanskog javnog servisa Bi-Bi-Si-ja Ričard Šarp podneo je ostavku posle objavljivanja izveštaja Komesara za javna imenovanja čiji je jedan od zaključaka da njegovo postavljanje na tu visoku funkciju "nije bilo shvaćeno… »
Predsjednik BBC-a podnio ostavku zbog kredita Borisa Johnsona

Predsjednik BBC-a podnio ostavku zbog kredita Borisa Johnsona

Al Jazeera 28.04.2023
Richard Sharp je podnio ostavku kako bi ‘dao prioritet interesima’ britanskog javnog setvisa, nakon što je ‘nenamjerno’ prekršio pravila. Predsjednik BBC-a Richard Sharp podnio je u petak ostavku, nakon što je u izvještaju utvrđeno da su… »
Predsednik BBC podneo ostavku zbog uloge oko kredita Borisa Džonsona

Predsednik BBC podneo ostavku zbog uloge oko kredita Borisa Džonsona

Euronews 28.04.2023
Predsednik Bi-Bi-Si (BBC) Ričard Šarp podneo je danas ostavku nakon što je u izveštaju utvrđeno da su prekršena pravila vlade oko javnih imenovanja. Javni medijski servis je pod pritiskom nakon što je otkriveno da je Šarp, donator Konzervativne… »
Mediji i Velika Britanija: Predsednik BBC-ja Ričard Šarp podneo ostavku zbog sukoba interesa, umešan i bivši premijer Boris…

Mediji i Velika Britanija: Predsednik BBC-ja Ričard Šarp podneo ostavku zbog sukoba interesa, umešan i bivši premijer Boris…

BBC News 28.04.2023
Ričard Šarp je podneo ostavku posle izveštaja da nije otkrio umešanost u omogućavanje pozajmice bivšem britanskom premijeru Borisu Džonsonu. Predsednik BBC-ja Ričard Šarp podneo je ostavku zbog izveštaja o tome da li je propustio da na pravi… »
Predsednik BBC podneo ostavku zbog uloge oko kredita Borisa Džonsona

Predsednik BBC podneo ostavku zbog uloge oko kredita Borisa Džonsona

RTV 28.04.2023
LONDON - Predsednik Bi-Bi-Si (BBC) Ričard Šarp podneo je danas ostavku nakon što je u izveštaju utvrđeno da su prekršena pravila vlade oko javnih imenovanja. Javni medijski servis je pod pritiskom nakon što je otkriveno da je Šarp, donator… »
Predsednik upravnog odbora BBC podneo ostavku zbog kršenja pravila o javnim imenovanjima

Predsednik upravnog odbora BBC podneo ostavku zbog kršenja pravila o javnim imenovanjima

Radio 021 28.04.2023
Predsednik upravnog odbora BBC Ričard Šarp podneo je danas ostavku nakon što je utvrđeno da je prekršio kodeks o javnim imenovanjima. Šarp je u izjavi pre objavljivanja izveštaja nakon istrage koju je vodio advokat Adam Hepinstal rekao da je… »
Predsednik Bi-Bi-Sija podneo ostavku zbog umešanosti u davanje zajma Borisu Džonsonu

Predsednik Bi-Bi-Sija podneo ostavku zbog umešanosti u davanje zajma Borisu Džonsonu

RTS 28.04.2023
Nakon što je u izveštaju utvrđeno da je prekršio vladin kodeks o javnim imenovanjima, prvi čovek Upravnog odbora Bi-Bi-Sija Ričard Šarp podneo je ostavku. Šarp je naveo da je u izveštaju utvrđeno da "nije na pravi način otkrio svoju umešanost"… »
Predsednik upravnog odbora BBC podneo ostavku zbog kršenja pravila o javnim imenovanjima

Predsednik upravnog odbora BBC podneo ostavku zbog kršenja pravila o javnim imenovanjima

Novi magazin 28.04.2023
Predsednik upravnog odbora Bi-Bi-Sija Ričard Šarp podneo je danas ostavku nakon što je utvrđeno da je prekršio kodeks o javnim imenovanjima. Šarp je u izjavi pre objavljivanja izveštaja nakon istrage koju je vodio advokat Adam Hepinstal rekao da je… »
Predsednik upravnog odbora BBC podneo ostavku zbog kršenja pravila o javnim imenovanjima

Predsednik upravnog odbora BBC podneo ostavku zbog kršenja pravila o javnim imenovanjima

Danas 28.04.2023
Predsednik upravnog odbora Bi-Bi-Sija Ričard Šarp podneo je danas ostavku nakon što je utvrđeno da je prekršio kodeks o javnim imenovanjima. Šarp je u izjavi pre objavljivanja izveštaja nakon istrage koju je vodio advokat Adam Hepinstal rekao da je… »
Predsednik BBC-a podneo ostavku

Predsednik BBC-a podneo ostavku

Insajder 28.04.2023
Predsednik BBC Ričard Šarp podneo je ostavku nakon što je u izveštaju utvrđeno da su prekršena pravila vlade oko javnih imenovanja. Javni medijski servis je pod pritiskom nakon što je otkriveno da je Šarp, donator Konzervativne stranke, pomogao da… »
Mediji i Velika Britanija: Predsednik BBC-ja Ričard Šarp podneo ostavku zbog sukoba interesa, umešan i bivši premijer Boris…

Mediji i Velika Britanija: Predsednik BBC-ja Ričard Šarp podneo ostavku zbog sukoba interesa, umešan i bivši premijer Boris…

Južne vesti 28.04.2023
Getty Images Predsednik BBC-ja Ričard Šarp podneo je ostavku zbog izveštaja o tome da li je propustio da na pravi način otkrije umešanost u omogućavanje pozajmice bivšem britanskom premijeru Borisu Džonsonu. U izveštaju je utvrđeno da je… »
Direktor BBC podneo ostavku usred skandala

Direktor BBC podneo ostavku usred skandala

Vesti online 28.04.2023
Direktor britanskog javnog servisa (BBC) Ričard Šarp dao je otkaz usred skandala oko navodne umešanosti bivšeg britanskog premijera Borisa Džonsona u njegovo imenovanje za predsednika BBC, saopštila je u petak ova televizija. Šarp je u januaru… »
Direktor BBC podneo ostavku – Džonson navodno pomogao njegovo imenovanje

Direktor BBC podneo ostavku – Džonson navodno pomogao njegovo imenovanje

N1 Info 28.04.2023
Direktor BBC Ričard Šarp podneo je ostavku, pošto je jedan izveštaj pokazao da je prekršio kodeks o javnim imenovanjima. Njegova ostavka se dešava usred skandala oko navodne umešanosti bivšeg britasnkog premijera Borisa Džonsona u njegovo… »

Vesti dana »