Povezane vesti
U sukobima u Sudanu poginulo 436, a povređeno više od 2.100 civila
Politika 01.05.2023
KAIRO – Broj poginulih civila u sukobima u Sudanu između regularnih oružanih snaga i paravojnih Snaga za brzu podršku (RSF) porastao je na 436, dok su 2.174 osobe povređene, saopšteno je danas iz nezavisnog udruženja lekara Sudana. U izveštaju Al-Džazire… »
Potpuna katastrofa! Skoro milion ljudi moglo bi da pobegne iz zemlje: Borba za prevlast ugrožava i druge države
Mondo 01.05.2023
Humanitarna kriza u Sudanu se pretvara u potpunu katastrofu i mogla bi da se prelije i na susedne zemlje. Humanitarna kriza u Sudanu se pretvara u potpunu katastrofu i mogla bi da se prelije i na susedne zemlje. Koordinator Ujedinjenih nacija (UN) za… »
Zemlje širom sveta sprovele jednu od najvećih evakuacija iz Sudana
Euronews 01.05.2023
Više zemalja sprovelo je do danas jednu od najvećih evakuacija stranih državljana iz Sudana u kome su iznenada, 15. aprila, izbili sukobi između sudanske vojske i paravojnih Snaga za brzu podršku (RSF) Pojedini stranci su prebačeni avionima, dok su neki… »
Vesti dana »
Samoopredeljenje ocenilo zahtev za kažnjavanje Tačija i drugih kao "politički čin", Osmani poručila da je rat OVK bio "pravedan"
N1 Info pre 9 minutajoš 34 povezane
Bokić: Priča da je policija dva i po meseca tragala za napadačem na ekipu N1 je smešna
Cenzolovka pre 1 satjoš 8 povezanih
CiK BiH: Siniša Karan osvojio 50,54 odsto glasova na izborima za predsednika Republike Srpske
Insajder pre 1 satjoš 28 povezanih





