Povezane vesti

Ministar prosvete podneo ostavku: Odluka zbog tragedije u školi, objavio pismo na Tviteru

Ministar prosvete podneo ostavku: Odluka zbog tragedije u školi, objavio pismo na Tviteru

EurActiv 08.05.2023
Ministar prosvete Branko Ružić podneo je ostavku zbog tragedije u beogradskoj osnovnoj školi. Ministar prosvete Branko Ružić podneo je ostavku, potvrđeno je RTS-u. Ostavka je lični, ali i politički čin, u razvijenim demokratskim društvima, a u… »
Ružić treći ministar prosvete koji je napustio funkciju pod pritiskom javnosti

Ružić treći ministar prosvete koji je napustio funkciju pod pritiskom javnosti

Danas 07.05.2023
Branko Ružić je drugi je visoki funkcioner Socijalističke partije Srbije koji je podneo ostavku na mesto ministra prosvete, a treći od 2.000 godine naovamo koji je sa mesta prvog čoveka srpskog obrazovanja otišao pod pritiskom javnosti. Iako je… »
Srđan Verbić o Ružićevoj ostavci: Mogao je to da učini koji dan ranije, ali svejedno, on je prvi to uradio

Srđan Verbić o Ružićevoj ostavci: Mogao je to da učini koji dan ranije, ali svejedno, on je prvi to uradio

Danas 07.05.2023
Bivši ministar prosvete Srđan Verbić smatra da je dobro što je Branko Ružić podneo neopozivu ostavku na tu funkciju. Kako navodi za Danas, dobro je za celu situaciju gde gotovo niko ne prihvata svoj deo odgovornosti. „Možda je to mogao da uradi… »
Šarčević o Ružićevoj ostavci: Ja se ne bih dvoumio da sam bio na tom mestu

Šarčević o Ružićevoj ostavci: Ja se ne bih dvoumio da sam bio na tom mestu

Danas 07.05.2023
Nakon podnošenja neopoive ostavke ministra Branka Ružića, Mladen Šarčević, bivši ministar prosvete, kaže da bi bilo pametnije da je to učinjeno ranije. „Ostavka je lični čin, možda bi bilo pametnije da je dao još pre par dana, ali ako je… »

Vesti dana »