Povezane vesti

Oko: Zahar Prilepin – šta stoji iza napada na čuvenog ruskog pisca

Oko: Zahar Prilepin – šta stoji iza napada na čuvenog ruskog pisca

RTS 08.05.2023
Povodom napada na ruskog pisca Zaharina Prilepina, književna kritičarka i urednica u RTS-u Sanja Milić smatra da se stiče utisak da se ljudi boje reči i književnosti, pogotovo oni ekstremni u svojim shvatanjima. Ističe da je Prilepin jedan od… »
Bombaški napadi na ruskom tlu koji seju paniku u Kremlju: Meta su ljudi bliski Putinu, a sva tri slučaja imaju isti potpis

Bombaški napadi na ruskom tlu koji seju paniku u Kremlju: Meta su ljudi bliski Putinu, a sva tri slučaja imaju isti potpis

Nova 08.05.2023
Ruski proratni pisac Zahar Prilepin teško je povređen u eksploziji automobila bombe na auto-putu u Nižegorodskoj oblasti u Rusiji. U eksploziji je ubijen njegov prijatelj i vozač Aleksandar Šubin, a Prilepin je prošao sa prelomom obe noge. Ovaj… »
Oglasio se Zahar Prilepin: Otkrio detalje atentata na njega

Oglasio se Zahar Prilepin: Otkrio detalje atentata na njega

Pravda 08.05.2023
Pisac Zahar Prilepin izvestio je o svom stanju nakon eksplozije. Prema njegovim rečima, dobio je prelom obe noge. On je precizirao da je u trenutku eksplozije vozio i izgubio svest. „Seljani su pritrčali i pomogli mi da izađem. Obe noge su mi… »
Ruski pisac o napadu: Obe noge su mi slomljene, vozač mi je poginuo

Ruski pisac o napadu: Obe noge su mi slomljene, vozač mi je poginuo

Danas 08.05.2023
Rusi pisac i proratni bloger Zahar Prilepin oglasio se prvi put na društvenim mrežama nakon što je u subotu ranjen u eksploziji bombe u automobilu kojim je putovao. On je rekao da je vozio kada je njegov automobil eksplodirao u oblasti Nižnjeg… »
"Ja sam bio za volanom kad je auto dignut u vazduh": Ruski pisac se oglasio nakon što je probuđen iz veštačke kome

"Ja sam bio za volanom kad je auto dignut u vazduh": Ruski pisac se oglasio nakon što je probuđen iz veštačke kome

Blic 07.05.2023
Ruski pisac Zahar Prilepin saopštio je danas da je on upravljao vozilom koje je dignuto u vazduh na auto-putu u Nižnjem Novgorodu na zapadu Rusije, a da je njegov suvozač poginuo. Prilepin je na Telegramu naveo da je do eksplozije došlo ispod… »

Vesti dana »