Povezane vesti
Svet će do 2027. godine iskusiti povećanje prosečne temperature za jedan i po stepen
RTS 18.05.2023
Prosečna globalna temperatura će tokom jedne od narednih pet godina najverovatnije za jedan i po stepen Celzijusa biti viša od proseka, navode iz Svetske meteorološke organizacije. To, međutim, ne znači da će svet preći dugoročni prag povećanja prosečne… »
WMO: Moguć porast globalne temperature za više od 1,5 stepena
Al Jazeera 18.05.2023
Ograničenje globalnog zagrijavanja na najviše 1,5 stepeni više u odnosu na predindustrijski period dogovoreno je na Pariskoj konferenciji o klimi 2015. godine. Prosječna godišnja temperatura na globalnom nivou će najvjerovatnije tokom narednih pet godina… »
Globalno zagrevanje prvi put probija ključnu granicu od 1,5 stepeni Celzijusa
Danas 17.05.2023
Svet koji se pregreva najverovatnije će preći granice temperature u narednih nekoliko godina, predviđanja su naučnika. Istraživači kažu da postoji 66 procenata mogućnosti da će temperature preći 1,5 stepena Celzijusa globalnog zagrevanja do najkasnije… »
Vesti dana »
Gradonačelnica Loznice: Ukinuta vanredna situacija, pripravnost zbog mogućih poplava
Beta pre 2 satajoš 47 povezanih
Najlepše čestitke za Srpsku Novu godinu: Poželite voljenima srećan i blagosloven početak
Mondo pre 1 satjoš 43 povezane
Bojana Selaković: Aktuelnim vlastima u Beogradu nikada nije bio cilj članstvo Srbije u EU
Beta pre 2 satajoš 27 povezanih
"Srce mi je puno dok gledam najlepšu trobojku" Vučić čestitao Srpsku Novu godinu iz Abu Dabija (video)
Blic pre 1 satjoš 33 povezane
„Kada pogledate sastav Partizana pitate se kako su poslednji“
Sport klub pre 20 minutajoš 35 povezanih



