Povezane vesti

Jakov Milatović najpopularniji političar u Crnoj Gori: Slede Spajić i Bečić, a evo kako se kotira Milo Đukanović

Jakov Milatović najpopularniji političar u Crnoj Gori: Slede Spajić i Bečić, a evo kako se kotira Milo Đukanović

Kurir 18.05.2023
Novoizabrani predsednik Crne Gore i zamenik Pokreta Evropa sad (PES) Jakov Milatović najpopularniji je političar u Crnoj Gori sa prosečnom ocenom 2,78. Minimalna ocena koja se mogla dati je jedan, a maksimalna pet. To pokazuju rezultati prvog… »
Najmanje građana veruje Crnogorskoj pravoslavnoj crkvi – 14,4 ispitanika

Najmanje građana veruje Crnogorskoj pravoslavnoj crkvi – 14,4 ispitanika

Politika 18.05.2023
Srpskoj pravoslavnoj crkvi u Crnoj Gori veruje 55,5 odsto građana. Srpskim jezikom govori 46,7 odsto građana, dok crnogorskim govori 36,4 odsto, pokazali su rezultati istraživanja Centra za demokratiju i ljudska prava (CEDEM). Ako bi se sada održao… »
CEDEM: Koliko je Srba u Crnoj Gori, a koliko njih priča srpski

CEDEM: Koliko je Srba u Crnoj Gori, a koliko njih priča srpski

N1 Info 18.05.2023
Ako bi se sada održao popis, u Crnoj Gori bi se najviše građana nacionalno izjasnilo kao Crnogorci - 42,8 odsto, dok bi se kao Srbi izjasnilo 32,8. To pokazuju rezultati prvog godišnjeg istraživanja Političkog javnog mnjenja Crne Gore Centra za… »
Popis u Crnoj Gori: Koliko njih se izjasnilo da su Srbi, a koliko priča srpski

Popis u Crnoj Gori: Koliko njih se izjasnilo da su Srbi, a koliko priča srpski

Novi magazin 18.05.2023
Ako bi se sada održao popis, u Crnoj Gori bi se najviše građana nacionalno izjasnilo kao Crnogorci - 42,8 odsto, dok bi se kao Srbi izjasnilo 32,8. To pokazuju rezultati prvog godišnjeg istraživanja Političkog javnog mnjenja Crne Gore Centra za… »
Istraživanje: Rekordna podrška članstvu Crne Gore u EU

Istraživanje: Rekordna podrška članstvu Crne Gore u EU

Al Jazeera 18.05.2023
Članstvo Crne Gore u Evropskoj uniji podržava 76 posto građana, a 14 posto ima suprotno mišljenje, pokazali je istraživanje CEDEM-a. Članstvo Crne Gore u Evropskoj uniji podržava 76 posto građana, a 59 posto smatra da bi se Vlada u vanjskoj… »
Istraživanje CEDEM-a: Evropa sad ima podršku 29 odsto birača, DPS 24 odsto, Demokrate 11 odsto

Istraživanje CEDEM-a: Evropa sad ima podršku 29 odsto birača, DPS 24 odsto, Demokrate 11 odsto

Glas Amerike 18.05.2023
PODGORICA - Istraživanje Centra za demokratiju i ljudska prava (CEDEM), sprovedeno tokom prve polovine maja, pokazalo je da Pokret Evropa ima podršku 29 odsto birača, ispred DPS-a koji ima 24 odsto podrške, dok istovremeno 38 odsto građana Crne Gore… »
Ja sam Crnogorac, al' govorim srpski: Zanimljivi rezultati istraživanja sprovedenih u susednoj zemlji

Ja sam Crnogorac, al' govorim srpski: Zanimljivi rezultati istraživanja sprovedenih u susednoj zemlji

Sputnik 18.05.2023
Srpskoj pravoslavnoj crkvi u Crnoj Gori veruje 55.5 odsto građana. Srpskim jezikom govori 46,7 odsto građana, dok crnogorskim govori 36,4 odsto, pokazali su rezultati istraživanja Centra za demokratiju i ljudska prava (CEDEM). Ako bi se sada održao… »

Vesti dana »