Povezane vesti

Bio je moj idejni vođa zbog kog sam 1968. Napustio partiju: Rade Šerbedžija iskreno o druženju sa čuvenim rediteljem i…

Bio je moj idejni vođa zbog kog sam 1968. Napustio partiju: Rade Šerbedžija iskreno o druženju sa čuvenim rediteljem i…

Kurir 18.05.2023
Promocija knjige "Živojin Pavlović - kino-poeta velikog crnila", koju je Leskovački kulturni centar objavio o liku i delu ovog čuvenog reditelja, pisca i slikara, bila je povod da se njegovi prijatelji i saradnici prisete zajedničkih trenutaka… »
Predstavljena monografija o Živojinu Žiki Pavloviću: Kino-poeta čiji je duh ostao uzor i ideal

Predstavljena monografija o Živojinu Žiki Pavloviću: Kino-poeta čiji je duh ostao uzor i ideal

Danas 18.05.2023
Šta je ono što je Živojina Žiku Pavlovića (1933 – 1998) činilo izuzetnim filmskim autorom čija su dela doživela recepciju i u evropskoj kinematografiji, zbog čega je i kasnijim generacijama stvaralaca svojom umetničkom i ličnom hrabrošću… »
„Žika nas je naučio na bol, istinu i teške, krvave suze“: Predstavljena knjiga o filmskom opusu Živojina Pavlovića

„Žika nas je naučio na bol, istinu i teške, krvave suze“: Predstavljena knjiga o filmskom opusu Živojina Pavlovića

Nova 18.05.2023
Film je otišao daleko od tih godina kada je Žika radio, ali u svima nama je ostao deo Žike, ti neki gradivni elementi, nosači, deo temelja, odnos prema istini, ta hrabrost i to crnilo. To nije obično crnilo, to je Žikino crnilo. Crnilo koja je… »
Promocija monografije o legendarnom Živojinu Pavloviću: Kino-poeta velikog crnila kome je naša kultura ostala dužna

Promocija monografije o legendarnom Živojinu Pavloviću: Kino-poeta velikog crnila kome je naša kultura ostala dužna

Danas 17.05.2023
U MTS dvorani, sutra, 18. maja u 13 časova, biće predstavljena monografija posvećena legendarnom filmskom reditelju i scenaristi, književniku i slikaru Živojinu Žiki Pavloviću (1933 – 1998), jednoj od najznačajnijih ličnosti jugoslovenske i… »

Vesti dana »