Povezane vesti
Lider paravojnih Snaga za brzu podršku u Sudanu poručio da se njegove snage neće povući pre "okončanja puča"
Euronews 22.05.2023
Sudanske paravojne Snage za brzu podršku, poznate kao RSF, neće se povući ''dok ne okončaju vojni udar'', poručio je danas njihov lider. Mohamed Hamdan Dagalo, poznat kao Hemedti, to je rekao u audio poruci objavljenoj na Fejsbuku RSF-a, preneo je… »
Vazdušni udari sudanske vojske na položaje protivničke frakcije u Kartumu
Politika 22.05.2023
KARTUM – Sudanska vojska danas je izvršila vazdušne udare na položaje rivalskih paravojnih Snaga za brzu podršku (RSF) u glavnom gradu Kartumu, nastojeći da zauzme bolje pozicije pre stupanja na snagu jednonedeljnog primirja radi nesmetane isporuke… »
Nastavljeni sukobi u Kartumu: Odjekivali pucnji uprkos uspostavljenom dogovoru o prekidu vatre
Blic 21.05.2023
U Kartumu su danas nastavljeni sukobi između zaraćenih vojnih formacija, rekli su stanovnici glavnog grada Sudana, uprkos uspostavljenom dogovoru o prekidu vatre uz posredstvo Saudijske Arabije i SAD. Dogovor koji su potpisali suprotstavljeni… »
Vesti dana »

Lideri EU o američkom planu za primirje u Ukrajini: Lopta je sada u ruskom dvorištu
Danas pre 4 satijoš 6 povezanih

Poslanici Skupštine Srbije završili rad, sutra rasprava o više finasijskih zakona
Danas pre 8 satijoš 1 povezana

Sagovornici Danasa o povređenom policajcu: Obmanjivanje javnosti, stvaranje panike i izazivanje nasilja
Danas pre 5 satijoš 1 povezana