Povezane vesti

Deca u Srbiji počinju da puše već sa 11 godina! Pušenje je jedan od glavnih uzroka bolesti od koje u Srbiji dnevno umre 13…

Deca u Srbiji počinju da puše već sa 11 godina! Pušenje je jedan od glavnih uzroka bolesti od koje u Srbiji dnevno umre 13…

Kurir 31.05.2023
Svaka treća punoletna osoba u Srbiji puši, dok je svaki deseti učenik aktivni pušač. Međutim, čak 76 odsto stanovništva, bilo da su pušači ili nepušači, izloženo je dimu u svojoj kući, zabrinjavajući su podaci poslednjeg istraživanja… »
Svetski dan bez duvanskog dima: U Srbiji od raka pluća svake godine oboli 7.000 ljudi

Svetski dan bez duvanskog dima: U Srbiji od raka pluća svake godine oboli 7.000 ljudi

Euronews 31.05.2023
Svaka treća punoletna osoba u Srbiji puši, a svaki sedmi osnovac je aktivni pušač, pokazuju podaci Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut". U Srbiji od raka pluća svake godine oboli 7.000, a bitku sa ovom opakom bolešću… »
Užasna statistika! U Srbiji od karcinoma pluća godišnje oboli 7.000, a život izgubi 5.000 ljudi

Užasna statistika! U Srbiji od karcinoma pluća godišnje oboli 7.000, a život izgubi 5.000 ljudi

Blic 31.05.2023
Od karcinoma pluća u Srbiji oboli oko 7.000, a na žalost umre više od 5.000 ljudi, prema rečima lekara, to je praktično na svaka dva sata jedna osoba izgubi život. Jedan od najvažnijih preduslova uspešnog lečenja, je rano otkrivanje raka pluća… »
Srbija, zdravlje i melanom: „Boriš se svaki dan, želiš da ga maksimalno iskoristiš" - kako žive ljudi sa najtežim…

Srbija, zdravlje i melanom: „Boriš se svaki dan, želiš da ga maksimalno iskoristiš" - kako žive ljudi sa najtežim…

BBC News 31.05.2023
U Srbiji od melanoma godišnje oboli do 600 ljudi, a umre oko trećina, podaci su Instituta za javno zdravlje Milan Jovanović Batut. Iako je 2015. uočila promene na mladežu u predelu rebara, Katarina Čočović im nije pridavala veliki značaj… »
Svetski dan bez duvanskog dima: Rak pluća ne mora da bude opasna dijagnoza

Svetski dan bez duvanskog dima: Rak pluća ne mora da bude opasna dijagnoza

Danas 31.05.2023
Svaka treća punoletna osoba u Srbiji puši, dok je svaki deseti učenik aktivni pušač. Međutim, čak 76 odsto stanovništva, bilo da su pušači ili nepušači, izloženo je dimu u svojoj kući, podaci su poslednjeg istraživanja Instituta za javno… »
Srbija, zdravlje i melanom: „Boriš se svaki dan, želiš da ga maksimalno iskoristiš“ – kako žive ljudi sa najtežim…

Srbija, zdravlje i melanom: „Boriš se svaki dan, želiš da ga maksimalno iskoristiš“ – kako žive ljudi sa najtežim…

Danas 31.05.2023
Iako je 2015. uočila promene na mladežu u predelu rebara, Katarina Čočović im nije pridavala veliki značaj. „Porodila sam se i to mi je bio prioritet, ali mladež je nastavio da se menja, pa sam posetila dermatologa. „Morala sam hirurški da ga… »
Srbija, zdravlje i melanom: „Boriš se svaki dan, želiš da ga maksimalno iskoristiš“ – kako žive ljudi sa najtežim…

Srbija, zdravlje i melanom: „Boriš se svaki dan, želiš da ga maksimalno iskoristiš“ – kako žive ljudi sa najtežim…

Danas 31.05.2023
Iako je 2015. uočila promene na mladežu u predelu rebara, Katarina Čočović im nije pridavala veliki značaj. „Porodila sam se i to mi je bio prioritet, ali mladež je nastavio da se menja, pa sam posetila dermatologa. „Morala sam hirurški da ga… »
Srbija, zdravlje i melanom: „Boriš se svaki dan, želiš da ga maksimalno iskoristiš" - kako žive ljudi sa najtežim…

Srbija, zdravlje i melanom: „Boriš se svaki dan, želiš da ga maksimalno iskoristiš" - kako žive ljudi sa najtežim…

Radio 021 31.05.2023
U Srbiji od melanoma godišnje oboli do 600 ljudi, a umre oko trećina, podaci su Instituta za javno zdravlje Milan Jovanović Batut. BSIP/UIG via Getty images Iako je 2015. uočila promene na mladežu u predelu rebara, Katarina Čočović im nije… »
Srbija, zdravlje i melanom: „Boriš se svaki dan, želiš da ga maksimalno iskoristiš" - kako žive ljudi sa najtežim…

Srbija, zdravlje i melanom: „Boriš se svaki dan, želiš da ga maksimalno iskoristiš" - kako žive ljudi sa najtežim…

Južne vesti 31.05.2023
BSIP/UIG via Getty images Iako je 2015. uočila promene na mladežu u predelu rebara, Katarina Čočović im nije pridavala veliki značaj. „Porodila sam se i to mi je bio prioritet, ali mladež je nastavio da se menja, pa sam posetila dermatologa… »

Vesti dana »