Povezane vesti

Brnabić poručila da je spremna da podnese ostavku, Vučić nagovestio izbore

Brnabić poručila da je spremna da podnese ostavku, Vučić nagovestio izbore

Slobodna Evropa 07.06.2023
Premijerka Srbije Ana Brnabić izjavila je da je spremna da podnese ostavku. Ona je navela da misli da su parlamentarni izbori do kraja godine rešenje za krizu navodeći da se opozicija nije odazvala pozivu predsednika Srbije Aleksandra Vučića na… »
Ana Brnabić odgovorila Mariniki Tepić

Ana Brnabić odgovorila Mariniki Tepić

Politika 07.06.2023
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić odgovorila je na tvrdnje potpredsednice Stranke slobode i pravde Marinike Tepić o povlačenju Predloga zakona o upravljanju preduzećima u državnom vlasništvu. Marinika Tepić je istakla da je traženo da se… »
Srbija i privreda: Šta znači promena načina upravljanja javnim preduzećima i da li je to put za njihovu prodaju

Srbija i privreda: Šta znači promena načina upravljanja javnim preduzećima i da li je to put za njihovu prodaju

Danas 07.06.2023
Dok su pojedini stručnjaci zabrinuti da predloženi zakon o upravljanju privrednim društvima u vlasništvu države otvara vrata privatizaciji javnih preduzeća osnovanih za opšti interes, drugi smatraju da je to dobar način uvođenja strateških… »
"Protesti zaustavili rasprodaju državnih preduzeća!"

"Protesti zaustavili rasprodaju državnih preduzeća!"

Pravda 07.06.2023
- Protesti koji već mesec dana ne jenjavaju su postali jedina institucija koja štiti interese naroda i države. Građani su svojim odlučnim stavom uspeli da nateraju Vučićev režim na povlačenje u brojnim bitnim stvarima. Poslednje je odustanak… »
Vlada povlači predlog Zakona o upravljanju javnim preduzećima iz skupštinske procedure

Vlada povlači predlog Zakona o upravljanju javnim preduzećima iz skupštinske procedure

Biznis.rs 07.06.2023
Premijerka najavila novi krug javnih konsultacija. Premijerka Ana Brnabić najavila je da će Vlada Srbije, na molbu predsednika Aleksandra Vučića, povući iz skupštinske procedure predlog zakona o upravljanju javnim preduzećima. Ona je, gostujući na… »
Da li vlada ipak povlači predlog Zakona o privrednim društvima?

Da li vlada ipak povlači predlog Zakona o privrednim društvima?

Nova 07.06.2023
Kao što je 4. maja, dan posle tragedije u Ribnikaru, vlada usvojila predlog zakona kojim se ukida konverzija zemljišta, tako i sada u sred nikad većih protesta usvaja zakon o upravljanju privrednim društvima koji predviđa da se javna preduzeća… »
Šta je Brnabić poručila Vučiću na današnjem sastanku?

Šta je Brnabić poručila Vučiću na današnjem sastanku?

Danas 06.06.2023
Premijerka Srbije Ana Brnabić navela je za TV Prva da je spremand a podnese ostavku na tu funkciju u svakom trenutku. – Spremna sam u svakom trenutku da podnesem ostavku na mestu predsednice Vlade. Ukoliko neko misli da Vlada ne radi kako treba, da… »
Brnabić: Na molbu Vučića, povući ćemo iz skupštine predlog zakona o upravljanju javnim preduzećima

Brnabić: Na molbu Vučića, povući ćemo iz skupštine predlog zakona o upravljanju javnim preduzećima

Danas 06.06.2023
Premijerka Ana Brnabić najavila je danas da će vlada Srbije, na „molbu“ predsednika Aleksandra Vučića, povući iz skupštinske procedure predlog zakona o upravljanju javnim preduzećima. Ona je ocenila da postoji mnogo dezinformacija i neistina o… »
Ana Brnabić: Nisam spremna da mi neko na ulici kadrira, spremna sam da podnesem ostavku

Ana Brnabić: Nisam spremna da mi neko na ulici kadrira, spremna sam da podnesem ostavku

Danas 06.06.2023
Premijerka Srbije Ana Brnabić navela je za TV Prva da je spremand a podnese ostavku na tu funkciju u svakom trenutku. – Spremna sam u svakom trenutku da podnesem ostavku na mestu predsednice Vlade. Ukoliko neko misli da Vlada ne radi kako treba, da… »

Vesti dana »