Povezane vesti

Šokantni odlazak Borisa Johnsona uzdrmao konzervativce

Šokantni odlazak Borisa Johnsona uzdrmao konzervativce

SEEbiz 10.06.2023
LONDON - Stari razdori izbili su u subotu u britanskoj vladajućoj Konzervativnoj stranci nakon iznenadne ostavke bivšeg premijera Borisa Johnsona na mjesto zastupnika u parlamentu, dok je oporbena Laburistička stranka osjetila u tome priliku uoči… »
"Isterala me je šačica ljudi" Boris Džonson dao ostavku na mesto poslanika u parlamentu

"Isterala me je šačica ljudi" Boris Džonson dao ostavku na mesto poslanika u parlamentu

Kurir 10.06.2023
Bivši britanski premijer Boris Džonson podneo je danas neopozivu ostavku na funkciju poslanika u britanskom parlamentu, nakon što je dobio izveštaj parlamentarnog odbora koji je istraživao da li je obmanuo Donji dom kada je rekao da su prilikom… »
Britanski parlament: Ostavka Borisa Džonsona

Britanski parlament: Ostavka Borisa Džonsona

Vreme 10.06.2023
Ostrvo U dokumentu na 52 stranice koji je predao odboru u martu, Džonson je priznao da je obmanuo parlament, ali je trvdio da to nije uradio namerno. Bivši britanski premijer Boris Džonson podneo je danas neopozivu ostavku na funkciju poslanika u… »
Boris Džonson dao ostavku na mesto poslanika

Boris Džonson dao ostavku na mesto poslanika

Politika 10.06.2023
LONDON – Bivši britanski premijer Boris Džonson povukao se sa mesta člana parlamenta zbog postupka koji protiv njega vodi parlamentarni Odbor za privilegije u kojem se navodi da je Džonson u maju 2022, kada je Britanija uvela mere zaključavanja… »
Boris Džonson dao ostavku na mesto poslanika u parlamentu

Boris Džonson dao ostavku na mesto poslanika u parlamentu

RTS 10.06.2023
Bivši britanski premijer Boris Džonson povukao se sa mesta člana parlamenta, zbog postupka koji protiv njega vodi parlamentarni Odbor za privilegije, u kojem se navodi da je Džonson u maju 2022, kada je Britanija uvela mere zaključavanja, pozivao… »
Boris Džonson podneo neopozivu ostavku na funkciju poslanika u britanskom parlamentu

Boris Džonson podneo neopozivu ostavku na funkciju poslanika u britanskom parlamentu

Danas 09.06.2023
Bivši britanski premijer Boris Džonson podneo je danas neopozivu ostavku na funkciju poslanika u britanskom parlamentu, nakon što je dobio izveštaj parlamentarnog odbora koji je istraživao da li je obmanuo Donji dom kada je rekao da su prilikom… »
"Isteruje me šačica ljudi": Boris Džonson napušta parlament

"Isteruje me šačica ljudi": Boris Džonson napušta parlament

Blic 09.06.2023
Bivši britanski premijer Boris Džonson povlači se sa funkcije člana parlamenta, što znači da će za njegov poslanički mandat biti održani izbori. Džonson se borio za svoju političku budućnost dok je vođena parlamentarna istraga o tome da li je… »

Vesti dana »