Povezane vesti
Koliko su meseci u Beogradu topliji nego što su nekada bili?
Danas 22.06.2023
U novom istraživanju, Anđela Vučićević sa Fizičkog fakulteta u Beogradu pokazuje koliko srednje mesečne temperature u prestonici danas drastično odstupaju od proseka iz prve polovine 20. veka. „Istraživanje pokazuje ne samo da je u Srbiji usled… »
Sve više toplijih meseci u Srbiji, hladnijih perioda sve manje
Novi magazin 22.06.2023
U Srbiji se beleži povećanje temperature veće od globalnog proseka, sve je više toplijih meseci, a hladniji periodi su sve ređi i ta razlika raste iz decenije u deceniju. Istraživanje Anđele Vučićević sa Fizičkog fakulteta u Beogradu pokazuje koliko… »
Lični osećaj ne laže: Meseci u Beogradu topliji nego što su nekad bili
N1 Info 22.06.2023
Novo istraživanje pokazuje ne samo da je u Srbiji usled klimatskih promena u proseku sve toplije, već i da je ovdašnja klima u decenijama pre 90-tih godina prošlog veka bila relativno „stabilna”. Trenutak promene se događa upravo onda kada bi zbog… »
Vesti dana »

Sednica Skupštine grada Novog Sada, na dnevnom redu inicijativa o podizanju spomenika žrtvama pada nadstrešnice
RTV pre 1 satjoš 26 povezanih

Uefa kaznila FK Novi Pazar! Evo šta su posledice tuče navijača Novog Paara i poljske Jagjelonje
Večernje novosti pre 1 satjoš 27 povezanih

RZS: U Srbiji u junu ove godine 393.153 turista, jedan odsto manje nego 2024.
NIN pre 34 minutajoš 22 povezane

Ekonomija Srbije i Crne Gore: Spoljnotrgovinska razmena, industrijska proizvodnja, BDP i promene u NIS-u u 2025.
Naslovi.ai pre 19 minutajoš 19 povezanih