Povezane vesti

Na zahtev Dačića i Palme vlada razrešila dužnosti ministra Bastu

Na zahtev Dačića i Palme vlada razrešila dužnosti ministra Bastu

Politika 22.06.2023
Ministar privrede Rade Basta razrešen je dužnosti u Vladi Srbije na današnjoj sednici, saznaje Politika. Vlada je razrešila Bastu na zahtev prvog potpredsednika vlade i ministra spoljnih poslova Ivice Dačića i Dragana Markovića Palme, lidera… »
Razrešenje Baste po hitnom postupku uvršteno na dnevni red sednice Skupštine Srbije

Razrešenje Baste po hitnom postupku uvršteno na dnevni red sednice Skupštine Srbije

Politika 22.06.2023
Poslanici Skupštine Srbije glasali su večeras da se po hitnom postupku uvrsti na dnevni red sednice Predlog razrešenja ministra privrede Radeta Baste, koji je podnela predsednica Vlade Ana Brnabić. „Za” je glasalo 135 poslanika, nisu glasala 24… »
Podnet zahtev za razrešenje ministra Radeta Baste

Podnet zahtev za razrešenje ministra Radeta Baste

Radio 021 22.06.2023
U Vladu Srbije stigao je zahtev za razrešenje ministra privrede Radeta Baste koje je potpisao predsednik Jedinstvene Srbije, Dragan Marković Palma. Predlog je upućen premijerki Ani Brnabić koja je obavestila Bastu da više neće biti ministar. Basta… »
Smena ministra Vlade Srbije koji traži sankcije Rusiji na dnevnom redu parlamenta

Smena ministra Vlade Srbije koji traži sankcije Rusiji na dnevnom redu parlamenta

Slobodna Evropa 22.06.2023
Premijerka Srbije Ana Brnabić uputila je parlamentu predlog za razrešenje ministra privrede Radeta Baste na predlog koalicionih partnera Socijalističke partije Srbije i Jedinstvene Srbije. Skupština Srbije je većinom glasova prihvatila da se ovaj… »
Skupština Srbije uvrstila u dnevni red po hitnom postupku predlog za razrešenje ministra privrede

Skupština Srbije uvrstila u dnevni red po hitnom postupku predlog za razrešenje ministra privrede

Telegraf 22.06.2023
Predlog upućen na predlog koalicionih partnera Socijalističke partije Srbije i Jedinstvene Srbije. Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić saopštila je danas članovima Vlade da je, na predlog koalicionih partnera Socijalističke partije Srbije i… »
Razrešenje Baste po hitnom postupku uvršteno na dnevni red Skupštine Srbije

Razrešenje Baste po hitnom postupku uvršteno na dnevni red Skupštine Srbije

Blic 22.06.2023
Poslanici Skupštine Srbije glasali su večeras da se po hitnom postupku uvrsti na dnevni red sednice Predlog razrešenja ministra privrede Radeta Baste, koji je podnela predsednica Vlade Ana Brnabić. "Za" je glasalo 135 poslanika, nisu glasala 24… »
Predlog za smenu ministra Baste uvršten u dnevni red sednice Skupštine

Predlog za smenu ministra Baste uvršten u dnevni red sednice Skupštine

N1 Info 22.06.2023
Sa 135 glasova "za" Skupština Srbije je usvojila da se predlog premijerke Ane Brnabić o smeni ministra privrede Radeta Baste uvrsti u dnevni red. Nakon što je predsednik Skupštine Vladimir Orlić utvrdio da postoji kvorum, poslanici su izglasali da se… »
Basta razgovarao s Brnabić: Smenjuju me jer sam tražio uvođenje sankcija Rusiji

Basta razgovarao s Brnabić: Smenjuju me jer sam tražio uvođenje sankcija Rusiji

N1 Info 22.06.2023
Premijerka Ana Brnabić prosledila je predlog za razrešenje ministra privrede Radeta Baste Skupštini Srbije, potvrdio je za Danas ministar Basta. "U njihovo dnevno političko blato nemam nameru da ulazim", rekao je ministar u pisanoj izjavi. Kako je… »
Basta razgovarao s Brnabić: Smenjuju me jer sam tražio uvođenje sankcija Rusiji

Basta razgovarao s Brnabić: Smenjuju me jer sam tražio uvođenje sankcija Rusiji

Novi magazin 22.06.2023
Premijerka Ana Brnabić prosledila je predlog za razrešenje ministra privrede Radeta Baste Skupštini Srbije, potvrdio je za Danas ministar Basta. "U njihovo dnevno političko blato nemam nameru da ulazim", rekao je ministar u pisanoj izjavi. Kako je… »
Skupština Srbije uvrstila na dnevni red po hitnom postupku predlog za razrešenje Radeta Baste

Skupština Srbije uvrstila na dnevni red po hitnom postupku predlog za razrešenje Radeta Baste

Euronews 22.06.2023
Skupština Srbije uvrstila je u dnevni red po hitnom postupku predlog za razrešenje člana vlade - ministra privrede Radeta Baste, javlja Tanjug, Prethodno je za Euronews Srbija potvrđeno da je premijerka Srbije Ana Brnabić poslala Skupštini Srbije… »
Oglasio se ministar Rade Basta, o čijem razrešenju treba da raspravlja Skupština

Oglasio se ministar Rade Basta, o čijem razrešenju treba da raspravlja Skupština

Danas 22.06.2023
Sve što sam imao da kažem o mojim bivšim političkim saradnicima sam rekao, u njihovo dnevno političko blato nemam nameru da ulazim, kaže u izjavi za Danas Rade Basta, ministar privrede u Vladi Srbije, o čijem razrešenju treba da se izjasni srpski… »
U Skupštinu stigao zahtev Vlade za razrešenje ministra privrede Radeta Baste

U Skupštinu stigao zahtev Vlade za razrešenje ministra privrede Radeta Baste

RTS 22.06.2023
Vlada Srbije podnela je Skupštini zahtev za razrešenje ministra privrede Radeta Baste. Premijerka Ana Brnabić saopštila je članovima Vlade da je, na predlog koalicionih partnera Socijalističke partije Srbije i Jedinstvene Srbije, Narodnoj skupštini… »
Smena Radeta Baste uvrštena u dnevni red Skupštine Srbije

Smena Radeta Baste uvrštena u dnevni red Skupštine Srbije

Insajder 22.06.2023
Skupština Srbije danas je po hitnom postupku na predlog Vlade Srbije uvrstila u dnevni red razrešenje ministra privrede Radeta Baste. Predlog je uvršten na tekuću sednicu po hitnom postupku glasovima 135 poslanika. Skupština će nastaviti rad u… »
Razrešenje Baste po hitnom postupku uvršteno na dnevni red sednice Skupštine

Razrešenje Baste po hitnom postupku uvršteno na dnevni red sednice Skupštine

RTS 22.06.2023
Poslanici Skupštine Srbije glasali su da se po hitnom postupku uvrsti na dnevni red sednice predlog razrešenja ministra privrede Radeta Baste, koji je podnela predsednica Vlade Ana Brnabić. Od ukupno prisutnih 159 poslanika, "za" je glasalo 135… »
Smenjen ministar privrede: Bastino razrešenje tražili Ivica Dačić i Dragan Marković-Palma

Smenjen ministar privrede: Bastino razrešenje tražili Ivica Dačić i Dragan Marković-Palma

EurActiv 22.06.2023
Ministar privrede Rade Basta smenjen je na zahtev Dragana Markovića Palme i Ivice Dačića. Kako je izjavio, njegovu smenu zahtevali su zbog toga što je tražio da Srbija uvede sankcije Rusiji. Ministar privrede Rade Basta smenjen je na zahtev Dragana… »
Vlada Srbije: Ministar privrede Rade Basta razrešen dužnosti

Vlada Srbije: Ministar privrede Rade Basta razrešen dužnosti

Vreme 22.06.2023
Politika Premijerka Ana Brnabić prosledila je predlog za razrešenje ministra privrede Radeta Baste Skupštini Srbije, potvrdio je danas ministar Basta. Ministar privrede Rade Basta razrešen je dužnosti u Vladi Srbije na današnjoj sednici, potvrdio je… »
Prva izjava Baste za Nova.rs posle odluke da ga izbace iz Vlade: Brnabić mi rekla da me smenjuju zbog Rusa

Prva izjava Baste za Nova.rs posle odluke da ga izbace iz Vlade: Brnabić mi rekla da me smenjuju zbog Rusa

Nova 22.06.2023
Dosadašnji ministar privrede i lider novoformiranog pokreta "Evropski put" Rade Basta objasnio je za Novu razloge zbog kojih je podnet zahtev za njegovo razrešenje. „Sada sam bio kod premijerke Ane Brnabić i ona mi je rekla da zbog pritiska Rusa… »
Rade Basta potvrdio da je zahtev za njegovu smenu poslat Skupštini: Očekuje da naprednjaci neće prihvatiti predlog SPS i JS

Rade Basta potvrdio da je zahtev za njegovu smenu poslat Skupštini: Očekuje da naprednjaci neće prihvatiti predlog SPS i JS

Danas 22.06.2023
Premijeka Vlade Ana Brnabić prosledila je predlog za rašrešenje ministar privrede Radeta Baste Narodnoj skupštini, potvrdio je Danasu ministar Basta. Kako je naveo, razgovarao je sa Brnabić koja mu je rekla da je to zahtev lidera koalicije SPS-JS… »
U Skupštinu stigao zahtev Vlade za razrešenje ministra privrede Radeta Baste

U Skupštinu stigao zahtev Vlade za razrešenje ministra privrede Radeta Baste

Insajder 22.06.2023
Vlada Srbije podnela je Skupštini Srbije zahtev za razrešenje ministra privrede Radeta Baste, rečeno je danas Tanjugu u Parlamentu. U Skupštinu Srbiju, kako je navedeno, je stigao zahtev za razrešenje ministra privrede. Predlog za razrešenje Baste… »
Povećan broj stipendija ”Dositeja“ za najbolje studente u Srbiji

Povećan broj stipendija ”Dositeja“ za najbolje studente u Srbiji

RTS 22.06.2023
Fond za mlade talente Republike Srbije objavio je Konačnu listu dobitnika stipendija u okviru Konkursa za stipendiranje najboljih studenata završne godine osnovnih akademskih studija i studenata završne godine master akademskih studija za školsku… »
Basta: Brnabić prosledila Skupštini predlog za moje razrešenje

Basta: Brnabić prosledila Skupštini predlog za moje razrešenje

Beta 22.06.2023
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić prosledila je Skupštini predlog za razrešenje ministra privrede Radeta Baste Skupštini Srbije. Basta je za portal lista Danas rekao da je razgovarao sa Brnabić koja mu je rekla da je to zahtev lidera koalicije… »
"Blic" saznaje: Brnabić podnela zahtev za razrešenje Baste: Palma traži smenu ministra privrede, Dačić podržao

"Blic" saznaje: Brnabić podnela zahtev za razrešenje Baste: Palma traži smenu ministra privrede, Dačić podržao

Blic 22.06.2023
Premijerka Srbije Ana Brnabić poslala je Skupštini Srbije zahtev za smenu ministra privrede Radeta Baste, potvrđeno je za Blic. To je juče zatražio lider Jedinstvene Srbije, Dragan Marković Palma, a danas je Bastinu smenu podržao i Ivica Dačić… »
Smenjen ministar Rade Basta, koji se zalagao za uvođenje sankcija Rusiji

Smenjen ministar Rade Basta, koji se zalagao za uvođenje sankcija Rusiji

Sputnik 22.06.2023
Ministar privrede Rade Basta, koji se više puta zalagao za uvođenje sankcija Rusiji, razrešen je dužnosti u Vladi Srbije na današnjoj sednici i ostalo je da parlament Srbije potvrdi tu odluku, potvrdio je Sputnjiku Dragan Marković Palma, lider… »
RAZREŠEN MINISTAR RADE BASTA na zahtev Palme i Dačića

RAZREŠEN MINISTAR RADE BASTA na zahtev Palme i Dačića

Dnevnik 22.06.2023
Ministar privrede Rade Basta razrešen je sa funkcije na zahtev JS Dragana Markovića Palme i SPS Ivice Dačića. Palma je ranije za Bastu rekao da on više nije ni član te stranke ni ministar u Vladi. U zahtevu koji su poslali premijerki Vlade Srbije… »
Smenjen ministar koji je bio za uvođenje sankcija Rusiji

Smenjen ministar koji je bio za uvođenje sankcija Rusiji

Bloomberg Adria 22.06.2023
Ministar privrede Rade Basta smenjen je danas na sednici Vlade Srbije. To je učinjeno na zahtev lidera SPS Ivice Dačića i šefa JS Dragana Markovića Palme. To je bilo i očekivano budući da je Basta poslednjih meseci davao izjave koje se kose sa… »
Smenjen ministar privrede! Na zahtev Dačića i Palme razrešen dužnosti Rade Basta

Smenjen ministar privrede! Na zahtev Dačića i Palme razrešen dužnosti Rade Basta

Mondo 22.06.2023
Ministar privrede Rade Basta smenjen je na zahtev Dragana Markovića Palme i Ivice Dačića. Ministar privrede Rade Basta smenjen je na zahtev Dragana Markovića Palme i Ivice Dačića. Dragan Marković Palma je saopštio da Rade Basta više nije član… »
U Skupštinu stigao zahtev Vlade za razrešenje ministra privrede Radeta Baste

U Skupštinu stigao zahtev Vlade za razrešenje ministra privrede Radeta Baste

Telegraf 22.06.2023
Predlog za razrešenje upućen je iz Vlade na zahtev lidera SPS Ivice Dačića i jedinstvene Srbije Dragana Markovića Palme. Vlada Srbije podnela je Skupštini zahtev za razrešenje ministra privrede Radeta Baste, rečeno je danas Tanjugu u parlamentu. U… »

Vesti dana »