Povezane vesti

Vučić: Ne mogu da kažem da li je napravljen korak ka deeskalaciji

Vučić: Ne mogu da kažem da li je napravljen korak ka deeskalaciji

IndeksOnline 22.06.2023
BRISEL – Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je večeras da ne može da kaže da li je na sastancima u Briselu napravljen korak ka deeskalaciji situacije na severu Kosova i Metohije jer nije prisustvovao sastanku koji je visoki predstavnik EU za… »
Borelj: Rekao sam liderima – do deeskalacije mora doći odmah i bezuslovno

Borelj: Rekao sam liderima – do deeskalacije mora doći odmah i bezuslovno

IndeksOnline 22.06.2023
BRISEL – Šef evropske diplomatije Evropske unije Žozep Borelj izjavio je večeras da je EU bila jasna tokom razgovora sa srpskim predsednikom Aleksandrom Vučićem i premijerom privremenih prištinskih institucija Aljbinom Kurtijem, da do deeskalacije… »
Borelj: Rekao sam liderima – do deeskalacije mora doći odmah i bezuslovno

Borelj: Rekao sam liderima – do deeskalacije mora doći odmah i bezuslovno

Sputnik 22.06.2023
Šef evropske diplomatije Evropske unije Žozep Borelj izjavio je večeras da je EU bila jasna tokom razgovora sa srpskim predsednikom Aleksandrom Vučićem i premijerom privremenih prištinskih institucija Aljbinom Kurtijem, da do deeskalacije mora… »
Vučić se sastao sa Boreljom i Lajčakom Režim Aljbina Kurtija pokušava da protera, pohapsi ili uplaši Srbe

Vučić se sastao sa Boreljom i Lajčakom Režim Aljbina Kurtija pokušava da protera, pohapsi ili uplaši Srbe

Alo 22.06.2023
U Briselu je danas održan sastanak predsednika Srbije Aleksandra Vučića sa komesarom EU za spoljnu politiku i bezbednost Žozepom Boreljom i specijalnim izaslanikom EU za dijalog Miroslavom Lajčakom. Na sastanku se razgovaralo o najnovijim… »
Vučić iz Brisela: Ne vidim razlog da razgovaram sa čovekom koji želi da izazove sukobe

Vučić iz Brisela: Ne vidim razlog da razgovaram sa čovekom koji želi da izazove sukobe

Sputnik 22.06.2023
Dijalog je lekovit, svaki problem treba da se rešava razgovorom, ali u ovom trenutku ne vidim nijedan razlog za razgovor sa čovekom koji svakoga dana izaziva provokacije i želi da izazove sukob, rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić posle… »
Vučić: Predstavio sam izveštaj o uhapšenim Srbima i da su Srbi u teškoj poziciji

Vučić: Predstavio sam izveštaj o uhapšenim Srbima i da su Srbi u teškoj poziciji

RTK 22.06.2023
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da je na sastanku sa evropskim komesarom za spoljnu politiku i bezbednost Žozepom Boreljom i specijalnim izaslanikom EU za dijalog Miroslavom Lajčakom razgovarao o situaciji na KiM, kao i da im je… »
Borel i Lajčak se sastali sa Vučićem, prethodio sastanak s Kurtijem

Borel i Lajčak se sastali sa Vučićem, prethodio sastanak s Kurtijem

Radio sto plus 22.06.2023
Kako javlja Radio-televizija Srbije (RTS), u Briselu je u toku sastanak predsednika Aleksandra Vučića sa visokim predstavnikom EU Žozepom Borelom i specijalnim izaslanikom EU za dijalog Miroslavom Lajčakom. Prethodno se Borel odvojeno sastao sa… »
Tačno u 15 časova Počeo sastanak Borelja i Kurtija

Tačno u 15 časova Počeo sastanak Borelja i Kurtija

Alo 22.06.2023
U Briselu je malo posle 15 sati počeo sastanak visokog komesara EU za spoljnu politiku i bezbednost Žozepa Borelja i lidera albanskih separatista Aljbina Kurtija. Borelj je u Brisel na razgovor pozvao Kurtija i predsednika Srbije Aleksandra Vučića… »
Vučić se sastao sa Boreljom i Lajčakom

Vučić se sastao sa Boreljom i Lajčakom

Telegraf 22.06.2023
Na sastanku bi trebalo da se razgovara o najnovijim dešavanjima na severu KiM. U Briselu je oko 16.40 počeo sastanak predsednika Srbije Aleksandra Vučića sa komesarom EU za spoljnu politiku i bezbednost Žozepom Boreljom i specijalnim izaslanikom EU… »
Vučić i Kurti pozvani na hitan sastanak u Brisel - predsednik Srbije: Odlazim da razgovaram sa Boreljem, neću sa Kurtijem

Vučić i Kurti pozvani na hitan sastanak u Brisel - predsednik Srbije: Odlazim da razgovaram sa Boreljem, neću sa Kurtijem

Glas Zapadne Srbije 22.06.2023
Visoki predstavnik EU Žozep Borelj saopštio je da je pozvao predsednika Srbije Aleksandra Vučića i premijera privremenih institucija u Prištini Aljbina Kurtija u Brisel na hitan sastanak kako bi se pronašlo rešenje i izlaz iz sadašnje krize… »

Vesti dana »