Povezane vesti

Čović: Zalažem se za Ustavni sud BiH bez stranih sudija

Čović: Zalažem se za Ustavni sud BiH bez stranih sudija

Politika 30.06.2023
KONjIC - Lider HDZ BiH Dragan Čović izjavio je danas da se zalaže za Ustavni sud BiH bez stranih sudija. Čović je to rekao nakon sastanka delegacijacija stranaka, partnera na državnom nivou BiH održanom u Konjicu. "Moramo prepoznati sve što nas… »
U Konjicu sastanak lidera vladajućih stranaka u BiH završen bez dogovora

U Konjicu sastanak lidera vladajućih stranaka u BiH završen bez dogovora

Al Jazeera 30.06.2023
U Konjicu završen sastanak na kojem su učestvovale delegacije SDP-a, NiP-a, Naše stranke, HDZ-a i SNSD-a. U Konjicu sastanak vladajuće koalicije na državnom nivou u Bosni i Hercegovini završen je bez dogovora. Pokazani su suprotni stavovi o svim… »
Konaković: Oni koji budu implementirali odluku o Ustavnom sudu bit će u velikom problemu

Konaković: Oni koji budu implementirali odluku o Ustavnom sudu bit će u velikom problemu

Al Jazeera 30.06.2023
Predstavnici vladajuće koalicije u Bosni i Hercegovini koju čine stranke takozvane Trojke, Saveza nezavisnih socijaldemokrata i Hrvatske demokratske zajednice, sastali su se u Konjicu kako bi razgovarali o teškoj političkoj situaciji u zemlji… »
Lideri Trojke: Udar na institucije BiH crvena linija, preko toga nećemo preći

Lideri Trojke: Udar na institucije BiH crvena linija, preko toga nećemo preći

Danas 30.06.2023
Lider Socijaldemokratske partije (SDP) i premijer Federacije BiH Nermin Nikšić izjavio je danas u Konjicu da je za njega udar na institucije BiH crvena linija. „Crvena linija je udar na institucije BiH i preko toga nismo spremni nikome preći i to… »
Dodik: RS se neće povući, ovo je krajnji trenutak da mnoge stvari riješimo

Dodik: RS se neće povući, ovo je krajnji trenutak da mnoge stvari riješimo

Al Jazeera 30.06.2023
Predstavnici vladajuće koalicije u Bosni i Hercegovini koju čine stranke takozvane Trojke, Saveza nezavisnih socijaldemokrata i Hrvatske demokratske zajednice, sastali su se u Konjicu kako bi razgovarali o teškoj političkoj situaciji u zemlji… »
Dodik: Nećemo poništiti usvojeni zakon, stranci me ne mogu smeniti

Dodik: Nećemo poništiti usvojeni zakon, stranci me ne mogu smeniti

Beta 30.06.2023
Predsednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik izjavio je danas u Konjicu da je odbio predlog koalicionih partnera iz Sarajeva da RS povuče Zakon o neprihvatanju odluka Ustavnog suda BiH na teritoriji tog entiteta u BiH. "Mi nismo ukinuli Ustavni sud… »
Forto: Prisustvovali smo bahaćenju, bezobrazluku i vrijeđanju

Forto: Prisustvovali smo bahaćenju, bezobrazluku i vrijeđanju

Al Jazeera 30.06.2023
Predstavnici vladajuće koalicije u Bosni i Hercegovini koju čine stranke takozvane Trojke, Saveza nezavisnih socijaldemokrata i Hrvatske demokratske zajednice, sastali su se u Konjicu kako bi razgovarali o teškoj političkoj situaciji u zemlji… »
Dodik: Nećemo poništiti usvojeni zakon, stranci me ne mogu smeniti

Dodik: Nećemo poništiti usvojeni zakon, stranci me ne mogu smeniti

Novi magazin 30.06.2023
Predsednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik izjavio je danas u Konjicu da je odbio predlog koalicionih partnera iz Sarajeva da RS povuče Zakon o neprihvatanju odluka Ustavnog suda BiH na teritoriji tog entiteta u BiH. "Mi nismo ukinuli Ustavni sud… »
Dodik: Nećemo poništiti usvojeni zakon, stranci me ne mogu smeniti

Dodik: Nećemo poništiti usvojeni zakon, stranci me ne mogu smeniti

N1 Info 30.06.2023
Predsednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik izjavio je danas u Konjicu da je odbio predlog koalicionih partnera iz Sarajeva da RS povuče Zakon o neprihvatanju odluka Ustavnog suda BiH na teritoriji tog entiteta u BiH. „Mi nismo ukinuli Ustavni sud… »
Dodik: Nećemo poništiti usvojeni zakon, stranci me ne mogu smeniti

Dodik: Nećemo poništiti usvojeni zakon, stranci me ne mogu smeniti

Danas 30.06.2023
Predsednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik izjavio je danas u Konjicu da je odbio predlog koalicionih partnera iz Sarajeva da RS povuče Zakon o neprihvatanju odluka Ustavnog suda BiH na teritoriji tog entiteta u BiH. „Mi nismo ukinuli Ustavni sud… »
Dodik: Nećemo poništiti usvojeni zakon, stranci me ne mogu smeniti

Dodik: Nećemo poništiti usvojeni zakon, stranci me ne mogu smeniti

Danas 30.06.2023
Predsednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik izjavio je danas u Konjicu da je odbio predlog koalicionih partnera iz Sarajeva da RS povuče Zakon o neprihvatanju odluka Ustavnog suda BiH na teritoriji tog entiteta u BiH. „Mi nismo ukinuli Ustavni sud… »
Lider HDZ BiH: Konstruktivan sastanak vladajuće koalicije u BiH

Lider HDZ BiH: Konstruktivan sastanak vladajuće koalicije u BiH

Danas 30.06.2023
Predsednik Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) BiH Dragan Čović izjavio je danas u Konjicu da je održan konstruktivan sastanak predstavnika vladajuće koalicije na nivou BiH, na kojem su u „zahtevnoj“ atmosferi razmatrani postojeći problemi… »
Čović: Podržavam izbacivanje stranih sudija iz Ustavnog suda BiH

Čović: Podržavam izbacivanje stranih sudija iz Ustavnog suda BiH

Al Jazeera 30.06.2023
Nakon sastanka vladajuće koalicije na državnom nivou u Bosni i Hercegovini koji je održan u Konjicu, prisutnima se obratio predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović, koji je rekao da su imali konstruktivan i koristan razgovor. “Bez razgovora nema… »
Dodik: Srpska se ne povlači, nećemo poštovati odluke Ustavnog suda BiH

Dodik: Srpska se ne povlači, nećemo poštovati odluke Ustavnog suda BiH

Sputnik 30.06.2023
Republika Srpska se ne povlači i nećemo poštovati odluke Ustavnog suda BiH, poručio je predsednik Republike Srpske Milorad Dodik posle sastanka predstavnika stranaka koje čine vlast na nivou BiH. Naveo je da su se dogovorili da se u narednih desetak… »
Napeta atmosfera na višesatnim pregovorima vladajuće koalicije

Napeta atmosfera na višesatnim pregovorima vladajuće koalicije

Al Jazeera 30.06.2023
Predstavnici vladajuće koalicije u Bosni i Hercegovini koju čine stranke takozvane trojke, Saveza nezavisnih socijaldemokrata i Hrvatske demokratske zajednice, sastali su se u Konjicu kako bi razgovarali o teškoj političkoj situaciji u zemlji. Ona je… »
Misija OEBS-a u BiH: Odluke Skupštine Republike Srpske krše Dejton i podrivaju Ustav BiH

Misija OEBS-a u BiH: Odluke Skupštine Republike Srpske krše Dejton i podrivaju Ustav BiH

Danas 30.06.2023
Misija Organizacije za evropsku bezbednost i saradnju (OEBS) u BiH saopštila je danas da odluka Narodne skupštine da usvoji Zakon o neprimenjivanju odluka Ustavnog suda BiH krši Dejtonski mirovni sporazum i podriva Ustav BiH. „Svi zvaničnici BiH… »
Misija OEBS-a u Bosni i Hercegovini: Odluke Skupštine Republike Srpske krše "Dejton" i podrivaju Ustav BiH

Misija OEBS-a u Bosni i Hercegovini: Odluke Skupštine Republike Srpske krše "Dejton" i podrivaju Ustav BiH

Insajder 30.06.2023
Misija Organizacije za evropsku bezbednost i saradnju (OEBS) u BiH saopštila je danas da odluka Narodne skupštine da usvoji Zakon o neprimenjivanju odluka Ustavnog suda BiH krši Dejtonski mirovni sporazum i podriva Ustav BiH. "Svi zvaničnici BiH… »
Nemačka ambasada u BiH: Odluka o Ustvanom sudu opasan korak ka otcepljenju RS od BiH

Nemačka ambasada u BiH: Odluka o Ustvanom sudu opasan korak ka otcepljenju RS od BiH

Danas 30.06.2023
Nemačka ambasada u BiH ocenila je da je odluka Narodne skupštine Republike Srpske o neprimenjivanu odluka Ustavnog suda BiH još jedan opasan korak ka disoluciji ovog entiteta od države BiH. „Ovo je još jedan dalji, opasan korak ka disoluciji… »
SAD: Nepoštovanje Ustavnog suda ugrožava bezbednost i prosperitet BiH

SAD: Nepoštovanje Ustavnog suda ugrožava bezbednost i prosperitet BiH

Danas 30.06.2023
Američki Stejt department je saopštio da nepoštovanje Ustavnog suda BiH i njegovih odluka od strane Republike Srpske ne ugrožava samo vladavinu prava i stabilnost, već i bezbednost i prosperitet BiH. Povodom Zakona o neprimenjivanju odluka Ustavnog… »
NATO o odluci Narodne skupštine RS: Slabljenje institucija BiH podriva bezbednost zemlje

NATO o odluci Narodne skupštine RS: Slabljenje institucija BiH podriva bezbednost zemlje

Danas 29.06.2023
Odluka Narodne skupštine Republike Srpske o suspenziji odluka Ustavnog suda BiH je suprotan slovu Dejtona i Ustava BiH, saopšteno je iz sedišta NATO-a za regionalnu N1 televiziju. „Savezničke zemlje snažno podržavaju suverenitet i teritorijalni… »

Vesti dana »