Povezane vesti

Eichhorst: Spremni zaštititi teritorijalni integritet i suverenitet BiH

Eichhorst: Spremni zaštititi teritorijalni integritet i suverenitet BiH

Al Jazeera 12.07.2023
Neprihvatljiv je svaki jednostrani pokušaj podrivanja dostignutog, kao što su neprihvatljivi svi protuustavni potezi, rekla je direktorica za Evropu pri Evropskoj službi za vanjske poslove. Direktorica za Evropu pri Evropskoj službi za vanjske poslove… »
Dodik: Uvjet za deeskalaciju krize odlazak stranih sudija iz Ustavnog suda BiH

Dodik: Uvjet za deeskalaciju krize odlazak stranih sudija iz Ustavnog suda BiH

Al Jazeera 12.07.2023
Direktorica za Evropu u Službi za vanjske poslove Evropske unije Angelina Eichhorst pozvala je Dodika na sastanak zajedno s drugim čelnicima vladajuće koalicije. Predsjednik bosanskohercegovačkog entiteta Republika Srpska Milorad Dodik ponudio je… »
Stevandić: Nerazumljivo da im je draže da sudija bude Albanac, nego Bošnjak

Stevandić: Nerazumljivo da im je draže da sudija bude Albanac, nego Bošnjak

RTV 12.07.2023
ISTOČNO SARAJEVO - Predsednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić izjavio je danas u Istočnom Sarajevu da mu je nerazumljivo da je Bošnjacima draže da sudija bude Albanac, nego Bošnjak, iz Sarajeva. Stevndić je na zajedničoj… »
Dodik objavio svoje uslove za kraj krize u BiH: Šta traži predsednik RS?

Dodik objavio svoje uslove za kraj krize u BiH: Šta traži predsednik RS?

Danas 12.07.2023
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik ponudio je svoje uslove za smirivanje krize u BiH nakon što ga je direktorka za Evropu u Evropskoj službi za spoljne poslove (EEAS) Angelina Ajnhorst (Eichhorst) pozvala na sastanak sa ostalim liderima… »
Dodik: Neka Šmit proba da me smeni, ja već imam plan za to

Dodik: Neka Šmit proba da me smeni, ja već imam plan za to

N1 Info 12.07.2023
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da RS ne sprovodi nikakve mere secesije, ali da je to mogući put, ako Bosna i Hercegovina ne pokaže održivost. „RS nije za sukob, ovo što mi radimo je čisti politički proces, reakcija na ranije… »
"Kao i pre 30 godina, svi čekaju šta će da kažu stranci" Dodik poručio da za suštinsku deeskalaciju treba povući odluku…

"Kao i pre 30 godina, svi čekaju šta će da kažu stranci" Dodik poručio da za suštinsku deeskalaciju treba povući odluku…

Blic 12.07.2023
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je na konferenciji za medije u Istočnom Sarajevu da jutrošnji sastanak s predstavnicima „trojke“ i zvaničnicima EU, koji je održan u zgradi Delegacije EU u Sarajevu, spada u kategoriju „već… »
Dogovor u Sarajevu: Tri strane da dostave svoje predloge o smirivanju krize u BiH

Dogovor u Sarajevu: Tri strane da dostave svoje predloge o smirivanju krize u BiH

Sputnik 12.07.2023
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da je na današnjem sastanku u sedištu Delegacije EU u Sarajevu dogovoreno da „tri strane“ dostave predloge o deeskalaciji krize u BiH. Istakao je da je Srpska imala na sastanku plan o deeskalaciji… »
Dodik rekao da ima plan u slučaju njegove smjene sa pozicije predsjednika RS

Dodik rekao da ima plan u slučaju njegove smjene sa pozicije predsjednika RS

Slobodna Evropa 12.07.2023
Predsjednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik ponovio je 12. jula u Istočnom Sarajevu da se odluke visokog predstavnika u Bosni i Hercegovini (BiH) neće primjenjivati u tom entitetu. "Imam plan ako taj visoki predstavnik nešto donese, biće veoma… »
Srbija i kriza u BiH: utabana politika balansiranja

Srbija i kriza u BiH: utabana politika balansiranja

Dojče vele 12.07.2023
Za krizu u BiH odgovornost snose nacionalni lideri i međunarodna zajednica, referendum u RS je „nuklearna opcija“, a Beograd nastavlja sa politikom balansiranja u odnosu na BiH, ocenjuju analitičari u Srbiji. Donošenje zakona kojim se u Republici… »

Vesti dana »