Povezane vesti

Dodik predstavo svoj plan za deeaskalaciju krize u BiH – svi da se vrate na početne pozicije

Dodik predstavo svoj plan za deeaskalaciju krize u BiH – svi da se vrate na početne pozicije

Radio sto plus 12.07.2023
“RS nije za sukob, ovo što mi radimo je čisti politički proces, reakcija na ranije odluke Ustavnog suda i visokog predstavnika u BiH”, rekao je Dodik novinarima u Istočnom Sarajevu, posle sastanka predstavnika vladajuće koalicije na državnom… »
Kriza u BiH – Dodik traži povlačenje poslednje odluke Ustavnog suda, sastanak tri strane sa predlozima u ponedeljak

Kriza u BiH – Dodik traži povlačenje poslednje odluke Ustavnog suda, sastanak tri strane sa predlozima u ponedeljak

RTS 12.07.2023
Republika Srpska ima plan deeskalacije stanja u Bosni i Hercegovini – ključno je da se povuče poslednja odluka Ustavnog suda, tvrdi predsednik Milorad Dodik. Na sastanku u sedištu Delegacije Evropske unije u Sarajevu dogovoreno je da tri strane do… »
Dodik traži povlačenje Schmidtovih odluka, dok istovremeno negira njegov mandat

Dodik traži povlačenje Schmidtovih odluka, dok istovremeno negira njegov mandat

Al Jazeera 12.07.2023
Na sastanku izaslanice Evropske unije Angeline Eichhorst i predstavnika vladajućih stranaka na državnom nivou dogovoreno je da se dostave prijedlozi za rješavanje krize u BiH. Njena posjeta događa se uoči Vijeća za stabilizaciju i pridruživanje… »
Dodik: Šmit nek proba da me smeni, ja već imam plan za to

Dodik: Šmit nek proba da me smeni, ja već imam plan za to

Radio 021 12.07.2023
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da RS ne sprovodi nikakve mere secesije, ali da je to mogući put, ako Bosna i Hercegovina ne pokaže održivost. "RS nije za sukob, ovo što mi radimo je čisti politički proces, reakcija na ranije… »
Dodik predstavio svoj plan za deeskalaciju krize u BiH - svi da se vrate na početne pozicije

Dodik predstavio svoj plan za deeskalaciju krize u BiH - svi da se vrate na početne pozicije

Beta 12.07.2023
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da RS ne sprovodi nikakve mere secesije, ali da je to mogući put, ako Bosna i Hercegovina ne pokaže održivost. "RS nije za sukob, ovo što mi radimo je čisti politički proces, reakcija na ranije… »
Dodik predstavio svoj plan za deeskalaciju krize u BiH – svi da se vrate na početne pozicije

Dodik predstavio svoj plan za deeskalaciju krize u BiH – svi da se vrate na početne pozicije

Radio sto plus 12.07.2023
On je naveo da je na tom sastanku predložio plan za deeskalaziciju krize u BiH koji podrazumeva da Ustavni sud BiH poništi svoju odluku o mogućnosti održavanja plenarnih sednica bez srpskih sudija, potom izbacivanje stranih sudija iz Ustavnog suda… »
Dodik: Neka proba Šmit da me smeni

Dodik: Neka proba Šmit da me smeni

Novi magazin 12.07.2023
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da RS ne sprovodi nikakve mere secesije, ali da je to mogući put, ako Bosna i Hercegovina ne pokaže održivost. "RS nije za sukob, ovo što mi radimo je čisti politički proces, reakcija na ranije… »
Evropska unija neće tolerisati podrivanje Ustava BiH, poručila Eichhorst

Evropska unija neće tolerisati podrivanje Ustava BiH, poručila Eichhorst

Slobodna Evropa 12.07.2023
Evropska unija (EU) neće tolerisati jednostrane i protivustavne poteze u Bosni i Hercegovini (BiH), poručila je 12. jula u Sarajevu direktorica Službe za vanjske poslove EU Angelina Eichhorst, nakon sastanka sa predsjedavajućom Vijeća ministara BiH… »
Kabinet predsednika RS: Vreme ultimatuma je iza nas, Dodik neće podleći ucenama i pretnjama

Kabinet predsednika RS: Vreme ultimatuma je iza nas, Dodik neće podleći ucenama i pretnjama

Danas 11.07.2023
Iz Kabineta predsednika Republike Srpske Milorada Dodika saopštili su danas da je vreme ultimatuma prošlost i da Dodik neće podleći pretnjama i ucenama. Ovo su saopštili reagujući na poziv evropske parlamentarke Tineke Strik Kancelariji visokog… »

Vesti dana »