Povezane vesti

Kako Milo grdi Dritana i mrzi SPC

Kako Milo grdi Dritana i mrzi SPC

Politika 03.08.2023
Na godišnjicu potpisivanja Temeljnog ugovora između vlade Crne Gore i Srpske pravoslavne crkve danas se „tresla gora”. I to na najvišem političkom nivou. Prvo se crnogorski premijer Dritan Abazović u autorskom tekstu osvrnuo na događaj od pre… »
Abazović: Čast mi je što sam stavio potpis na Temeljni ugovor sa Srpskom pravoslavnom crkvom

Abazović: Čast mi je što sam stavio potpis na Temeljni ugovor sa Srpskom pravoslavnom crkvom

Euronews 03.08.2023
Crna Gora je, potpisivanjem Temeljnog ugovora sa Srpskom pravoslavnom crkvom (SPC), dobila perspektivu za najsvetliju budućnost i utrla put mnogim demokratskim procesima koji su se desili nakon toga, izjavio je predsednik crnogorske vlade u tehničkom… »
Abazović o Temeljnom ugovoru: Dokument koji je društvo trajno promenio na bolje

Abazović o Temeljnom ugovoru: Dokument koji je društvo trajno promenio na bolje

RTS 03.08.2023
Premijer Crne Gore Dritan Abazović istakao je povodom godišnjice potpisivanja Temeljnog ugovora sa SPC da mu je taj dokument "trajno promenio društvene odnose na bolje, kao nijedan akt do sada". "Crna Gora je, potpisivanjem Temeljnog ugovora, dobila… »
Abazović: Čast mi je što sam stavio potpis na Temeljni ugovor sa Srpskom pravoslavnom crkvom

Abazović: Čast mi je što sam stavio potpis na Temeljni ugovor sa Srpskom pravoslavnom crkvom

RTV 03.08.2023
PODGORICA - Crna Gora je, potpisivanjem Temeljnog ugovora sa Srpskom pravoslavnom crkvom (SPC), dobila perspektivu za najsvetliju budućnost i utrla put mnogim demokratskim procesima koji su se desili nakon toga, izjavio je predsednik crnogorske vlade u… »
Test vremena položen! Abazović o Temeljnom ugovoru: Taj dokument je trajno promenio društvene odnose nabolje

Test vremena položen! Abazović o Temeljnom ugovoru: Taj dokument je trajno promenio društvene odnose nabolje

Večernje novosti 03.08.2023
PREMIJER Dritan Abazović povodom godišnjice potpisivanja Temeljnog ugovora kojim su uređeni odnosi SPC i države Crne Gore. Crna Gora "Tog 3. avgusta 2022. godine u Vili Gorica stavljen je potpis na dokument za koji će se ispostaviti da je trajno… »
Abazović: Test vremena položen, Temeljni ugovor utro put mnogim demokratskim procesima /foto/

Abazović: Test vremena položen, Temeljni ugovor utro put mnogim demokratskim procesima /foto/

Sputnik 03.08.2023
Crna Gora je potpisivanjem Temeljnog ugovora, dobila perspektivu za najsvetliju budućnost i utrla put mnogim demokratskim procesima koji su se desili nakon toga, ocenio je premijer Dritan Abazović. Abazović je na Telegramu naveo da je danas godinu… »

Vesti dana »