Povezane vesti

„Imao je vedrinu dečaka i nesumnjivu dobrotu na licu“: Održana komemoracija književniku Davidu Albahariju

„Imao je vedrinu dečaka i nesumnjivu dobrotu na licu“: Održana komemoracija književniku Davidu Albahariju

Nova 09.08.2023
Komemoracija piscu i prevodiocu Davidu Albahariju (1948-2023) održana je večeras u Jevrejskom kulturnom centru, gde su o književniku dirljivo govorili članovi porodice, prijatelji, saradnici i poštovaoci. Pred ispunjenom dvoranom, Natan Albahari je… »
Nezamisliva praznina među nama: Porodica, prijatelji i poštovaoci o Albahariju, njegovom radu i duhu

Nezamisliva praznina među nama: Porodica, prijatelji i poštovaoci o Albahariju, njegovom radu i duhu

Radio 021 09.08.2023
Komemoracija piscu i prevodiocu Davidu Albahariju (1948-2023) održana je večeras u Jevrejskom kulturnom centru, gde su o književniku dirljivo govorili članovi porodice, prijatelji, saradnici... Pred ispunjenom dvoranom, Natan Albahari je rekao da je… »
Održana komemoracija književniku Davidu Albahariju

Održana komemoracija književniku Davidu Albahariju

Dnevnik 09.08.2023
Komemoracija piscu i prevodiocu Davidu Albahariju (1948-2023) održana je večeras u Jevrejskom kulturnom centru, gde su o književniku dirljivo govorili članovi porodice, prijatelji, saradnici i poštovaoci. Pred ispunjenom dvoranom, Natan Albahari je… »
Albaharijeva deca otkrila u čemu je uživao, Basarina priča samo za porodicu

Albaharijeva deca otkrila u čemu je uživao, Basarina priča samo za porodicu

N1 Info 09.08.2023
U Jevrejskom kulturnom centru održana je komemoracija piscu i prevodiocu Davidu Albahariju, koji je preminuo 30. jula. O životu i delu jednog od najznačajnijih domaćih savremenih pisaca, dobitnika mnogih nagrada za književnost, govorili su njegova… »
„Sretan ti povratak u Svetlost“: Darko Rundek o odlasku Albaharija

„Sretan ti povratak u Svetlost“: Darko Rundek o odlasku Albaharija

Nova 09.08.2023
Velikom piscu i prevodiocu Davidu Albahariju danas u 17 časova u Jevrejskom kulturnom centru biće upriličena komemoracija, a povodom njegovog odlaska oglasio se i muzičar Darko Rundek. Rundek je na Fejsbuk profilu napisao: – Uvijek sam sa posebnim… »
Darko Rundek se emotivnom porukom oprostio od Davida Albaharija

Darko Rundek se emotivnom porukom oprostio od Davida Albaharija

N1 Info 09.08.2023
Muzičar Darko Rundek oprostio se danas od pisca Davida Albaharija koji je preminuo krajem jula, u 75. godini, nakon teške bolesti. „Uvijek sam sa posebnim uzbuđenjem pristupao knjigama Davida Albaharija i osjećao prema njemu prijateljstvo. I… »

Vesti dana »

Assange na slobodi nakon nagodbe o priznanju krivice

Assange na slobodi nakon nagodbe o priznanju krivice

Al Jazeera pre 11 satijoš 41 povezana
Nema lakih rivala

Nema lakih rivala

Politika pre 8 satijoš 41 povezana
Kurti: Tri uslova sam postavio Vučiću

Kurti: Tri uslova sam postavio Vučiću

Radio 021 pre 2 satajoš 38 povezanih