Povezane vesti

Tim niških lekara koji je uspešno prišio potpuno odsečenu šaku ne misli da je to podvig: Apeluju za jedan elektronski…

Tim niških lekara koji je uspešno prišio potpuno odsečenu šaku ne misli da je to podvig: Apeluju za jedan elektronski…

Danas 22.08.2023
Dr Goran Đorđević, specijalista plastične i rekonstruktivne hirurgije koji je predvodio tim lekara Univerzitetskog kliničkog centra Niš koji je pacijentu Zoranu Cekiću (64) uspešno ušio odsečenu šaku, koja se držala na parčetu kože, kazao je… »
"Prezahvalan sam lekarima": Pacijent kome je tim lekara iz UKC Niš spasio šaku se uspešno oporavlja

"Prezahvalan sam lekarima": Pacijent kome je tim lekara iz UKC Niš spasio šaku se uspešno oporavlja

Euronews 22.08.2023
Muškarcu (64), kome je cirkular odsekao desnu šaku, tim lekara UKC Niš uspeo je da replantira taj deo tela i šaka je sada funkcinalna. U timu su bili vaskularni hirurg, plastični hirurg i ortoped, operacija je trajala više sati, a pacijent se sada… »
Ispovest čoveka kojem je cirkular odsekao šaku: Mislio sam da sam iskusan, a onda... Lekari su me krpili više od 6 sati!

Ispovest čoveka kojem je cirkular odsekao šaku: Mislio sam da sam iskusan, a onda... Lekari su me krpili više od 6 sati!

Kurir 22.08.2023
Lekari i sestre Univerzitetsko-kliničkog centra Niš su u operaciji koja je trajala šest i po sati ostvarili čudo, jer su takoreći odsečenu šaku pacijentu Zoranu Cekiću (64) vratili na ruku, i on je već dan kasnije uspeo da mrda prstima! Dok je… »
„Gledao sam kako mi mašina odseca šaku“: Dramatična ispovest Nišlije koji je povređen na cirkularu, oglasili se i…

„Gledao sam kako mi mašina odseca šaku“: Dramatična ispovest Nišlije koji je povređen na cirkularu, oglasili se i…

Nova 22.08.2023
Samo trenutak nepažnje bio je dovoljan da cepač za drva iseče potpuno iseče desnu šaku Zoranu Cekiću (64), ali nije ostao bez nje zahvaljujući timu lekara UKC Niš. Tokom operacije koja je trajala šest i po sati lekari su uspeli da je spasu, a… »
"Bio sam svestan svega. Ruka mi je visila, držala je samo koža!" Nišliji je cirkular potpuno odsekao šaku, a onda su lekari…

"Bio sam svestan svega. Ruka mi je visila, držala je samo koža!" Nišliji je cirkular potpuno odsekao šaku, a onda su lekari…

Blic 22.08.2023
"Bio sam svestan kada je Hitna pomoć došla, šaka mi se visila, bio sam svestan svega", priča Nišlija kome su lekari tokom jučerašnjeg dana uspeli da spasu ruku nakon što je zadobio tešku povredu prilikom sečenja ogrevnog drveta. Nišlija Z.C… »
Nišlija koga je cirkular teško povredio: Bio sam svestan svega, držao sam odsečenu šaku drugom rukom

Nišlija koga je cirkular teško povredio: Bio sam svestan svega, držao sam odsečenu šaku drugom rukom

Niške vesti 22.08.2023
Tokom operacije koja je trajala šest i po sati lekari su uspeli da je spasu, a trećeg dana nakon opracije Zoran je dovoljno dobro da ispriča šta mu se dogodilo. „Sekao sam drva za ogrev i u jednom trenutku bio sam nagnut napred, kada sam pritisnuo… »
Nišlija koga je cirkular teško povredio: "Bio sam svestan svega, ja sam sastavljao šaku sa rukom"

Nišlija koga je cirkular teško povredio: "Bio sam svestan svega, ja sam sastavljao šaku sa rukom"

Telegraf 22.08.2023
„Sekao sam drva za ogrev i u jednom trenutku bio sam nagnut napred, kada sam pritisnuo papučicu za rad cirkulara, nisam mogao da se vratim nazad i gledao sam kako mi mašina odseca šaku" Samo trenutak nepažnje bio je dovoljan da cepač za drva iseče… »

Vesti dana »