Povezane vesti

Lukašenko prvi put o prigožinovoj smrti: Ne mogu da zamislim da je Putin to uradio, da je kriv!

Lukašenko prvi put o prigožinovoj smrti: Ne mogu da zamislim da je Putin to uradio, da je kriv!

Kurir 25.08.2023
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko je rekao danas da će jezgro Vagner grupe ostati u Belorusiji, nakon navodne pogibije vođe te privatne vojske Jevgenija Prigožina. Pad Prigožinovog aviona rezultat je "grubog, neprofesionalnog rada" iza kojeg… »
Lukašenko nakon pada Prigožinovog aviona: "Ovo nikada nije tražio od mene"

Lukašenko nakon pada Prigožinovog aviona: "Ovo nikada nije tražio od mene"

Telegraf 25.08.2023
Predsednik Belorusije oglasio se prvi put nakon pada aviona. Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko rekao je da Jevgenij Prigožin nikada od njega nije tražio bezbednosne garancije nakon pobune grupe u junu ove godine, i dodao da je sa njim… »
Lukašenko: Ne verujem da je Prigožina oborio projektil, koji bi idiot to uradio?

Lukašenko: Ne verujem da je Prigožina oborio projektil, koji bi idiot to uradio?

N1 Info 25.08.2023
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko rekao je ne veruje da je avion u kome je leteo, a prema još nepotvrđenim informacijama i poginuo lider Vagnera Jevgenij Prigožin, oboren projektilom, jer bi u taj proces moralo da bude umešano mnogo ljudi… »
Lukašenko otkrio dezalje o pogibiji Prigožina: Imao je poverljivu informaciju

Lukašenko otkrio dezalje o pogibiji Prigožina: Imao je poverljivu informaciju

Pravda 25.08.2023
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko rekao je da je svojevremeno upozorio ruskog kolegu Vladimira Putina na planirani pokušaj ubistva biznismena Jevgenija Prigožina, prenosi agencija Sputnjik Belorusija. „Poslednji put kada smo leteli u… »
Lukašenko: Ne mogu da zamislim da je Putin kriv…

Lukašenko: Ne mogu da zamislim da je Putin kriv…

Vesti online 25.08.2023
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko izjavio je da osnivač grupe “Vagner” Jevgenij Prigožin nikada nije tražio od njega bezbednosne garancije. – Kao prvo, ja nisam dužan da osiguravam bezbednost Prigožina. Kao drugo, nikada razgovor nije… »

Vesti dana »