Povezane vesti

U Francuskoj spremaju zabranu tradicionalne muslimanske haljine u školama

U Francuskoj spremaju zabranu tradicionalne muslimanske haljine u školama

Politika 27.08.2023
PARIZ - Francuska će zabraniti da deca u školama nose abaju, tradicionalnu haljinu koju nose pojedine muslimanke, izjavio je danas ministar obrazovanja Francuske Gabrijel Atal. ''Odlučio sam da više ne bude moguće da se abaja nosi u školama. Kada… »
Francuska će zabraniti muslimanske haljine u školama: Ne bi trebalo da prepoznate kojoj veri pripada učenik

Francuska će zabraniti muslimanske haljine u školama: Ne bi trebalo da prepoznate kojoj veri pripada učenik

Euronews 27.08.2023
Francuska će zabraniti da deca u školama nose abaju, tradicionalnu haljinu koju nose pojedine muslimanke, izjavio je danas ministar obrazovanja Francuske Gabrijel Atal. "Odlučio sam da više ne bude moguće da se abaja nosi u školama. Kada uđete u… »
Francuska zabranjuje nošenje abaje u školama! Ministar obrazovanja: "Ne bi trebalo prepoznati religiju učenika"

Francuska zabranjuje nošenje abaje u školama! Ministar obrazovanja: "Ne bi trebalo prepoznati religiju učenika"

Mondo 27.08.2023
Francuska se suočava sa potrebom da donese nove smernice u školama zbog sve veće muslimanske manjine. Francuska se suočava sa potrebom da donese nove smernice u školama zbog sve veće muslimanske manjine. Francuska će zabraniti deci u državnim… »
Francuska zabranjuje muslimansku abaju u državnim školama

Francuska zabranjuje muslimansku abaju u državnim školama

Slobodna Evropa 27.08.2023
Francuska će djeci u državnim školama zabraniti nošenje abaje, široke haljine pune dužine koju nose neke muslimanke, najavio je u nedjelju, 27. avgusta, francuski ministar obrazovanja uoči početka nove školske godine. "Odlučio sam da se abaja… »

Vesti dana »