Povezane vesti
Francuski ministar obrazovanja doneo odluku: Abaja je zabranjena u državnim školama
EurActiv 28.08.2023
Francuska ima strogu zabranu verskih obeležja u državnim školama i vladinim zgradama, uz obrazloženje da krše sekularne zakone. Nošenje marame zabranjeno je od 2004. u državnim školama. Učenicama će biti zabranjeno da u francuskim državnim školama nose… »
Zabrana abaje u francuskoj školi otvara novi spor: "Škola je sekularna institucija"
Euronews 28.08.2023
Odluka francuske vlade da zabrani učenicama da nose abaje, duge, lepršave haljine bliskoistočnog porekla, otvorila je novu debatu o sekularnim zakonima zemlje i tretmanu muslimanskih manjina. Ministar obrazovanja Gabrijel Atal saopštio je da haljine… »
Francuska će zabraniti muslimansku abaju u školama
Al Jazeera 28.08.2023
Kada uđete u učionicu, ne biste trebali moći prepoznati religiju učenika na prvi pogled, rekao je francuski ministar obrazovanja Gabriel Attal. Francuska će djeci u državnim školama zabraniti nošenje abaje, široke duge haljine koju nose neke muslimanke… »
Vesti dana »

Protest zaposlenih u kulturi: „Mi smo nevidljiviji za njih, a već deceniju nam prepisuju lek, Ignorin“
Novi magazin pre 1 satjoš 11 povezanih

Kiša neće zaobići Beograd Vremenska prognoza RHMZ najavljuje mraz od ovog datuma
Alo pre 3 satajoš 14 povezanih

Svedočanstva novosadskih aktivista posle sedam meseci u pritvoru: Slobodno hodati ulicom
Radio 021 pre 2 satajoš 1 povezana