Povezane vesti

Košarkaši Srbije srušili Južni Sudan i osigurali prvo mesto u grupi

Košarkaši Srbije srušili Južni Sudan i osigurali prvo mesto u grupi

Radio 021 30.08.2023
Muška košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je u Manili selekciju Južnog Sudana sa 115:83 (30:20, 26:19, 27:26, 32:18), u utakmici poslednjeg trećeg kola Grupe B na Svetskom prvenstvu. Najefikasniji u pobedničkoj selekciji bio je Nikola Jović… »
Nikola Jović: Neće biti lako protiv Italije, imamo dobru hemiju

Nikola Jović: Neće biti lako protiv Italije, imamo dobru hemiju

Politika 30.08.2023
MANILA – „Neće biti lako ali imamo dobru hemiju u timu i svlačionici”, rekao je reprezentativac Srbije Nikola Jović posle pobede „orlova” nad selekcijom Južnog Sudana rezultatom 115:83 u trećem kolu grupe B na Svetskom prvenstvu u Manili… »
Portoriko drugi, Đorđevićeva Kina „tanka“ za iznenađenje, ali i dalje gaji nadu u olimpijsku kartu

Portoriko drugi, Đorđevićeva Kina „tanka“ za iznenađenje, ali i dalje gaji nadu u olimpijsku kartu

Danas 30.08.2023
Portoriko je ostvario pobedu koja ga s drugog mesta u grupi u kojoj je Srbija bez problema bila prva vodi u drugi krug na 19. svetskom košarkaškom prvenstvu. Savladana je Kina sa 107:89 (23:16, 29:21, 26:32, 29:20) Najistaknutiji na meču je bio… »
Portoriko pobedio Kinu i plasirao se u drugu fazu takmičenja

Portoriko pobedio Kinu i plasirao se u drugu fazu takmičenja

Dnevnik 30.08.2023
MANILA: Košarkaška reprezentacija Portorika savladala je Kinu rezultatom 107:89 i iz grupe B zajedno sa Srbijom nastavlja takmičenje u grupi I gde će igrati protiv Dominikanske Republike i Italije i pokušati da se sa dve pobede domogne četvrtfinala… »
Portoriko ide dalje, Đorđevićeva Kina doživela i treći poraz na Mundobasketu

Portoriko ide dalje, Đorđevićeva Kina doživela i treći poraz na Mundobasketu

Euronews 30.08.2023
Aleksandar Đorđević je sa Kinom imao samo teoretske šanse da se uz Srbiju plasira iz grupe "B" u drugi krug, ali surova relanost je da je Portoriko mnogo bolji tim što je pokazao na parketu i pobedom 107:89 (23:16, 29:21, 26:32, 29:20) zauzeo drugo… »
(VIDEO) Impresivna partija Nikole Jovića protiv Južnog Sudana

(VIDEO) Impresivna partija Nikole Jovića protiv Južnog Sudana

Danas 30.08.2023
Košarkaši Srbije završili su nakon pobede nad Južnim Sudanom 115:83 učešće u grupi B na prvom mestu na Mundobasketu 2023. Nikola Jović je sve oduševio svojom partijom postigavši 25 poena.… »
Jović: Neće biti lako, ali imamo dobru hemiju

Jović: Neće biti lako, ali imamo dobru hemiju

Sportski žurnal 30.08.2023
Mladi krilni centar savršeno je šutirao iz polja protiv Južnog Sudana, a pet puta je pogodio za tri poena. Krilni centar Nikola Jović kumovao je trijumfu nad Južnim Sudanom (115:83) sa 25 poena, uz besprekorni šut za tri (5/5) i iz polja, pošto je… »
Orlovi posle prve faze SP: Tri od tri, prvi cilj ispunjen, vreme je za revanš Italiji

Orlovi posle prve faze SP: Tri od tri, prvi cilj ispunjen, vreme je za revanš Italiji

Sportski žurnal 30.08.2023
Srbija je u proseku svoje rivale pobeđivala sa 30 razlike: Protiv Kine bilo je +42, protiv Portorika +17, i na kraju protiv Južnog Sudana plus +32. Košarkaška reprezentacija Srbije završila je danas prvu fazu takmičenja na Svetskom prvenstvu u… »
Biće sigurno još Srba u NBA ligi! Radi u Hjustonu i oduševljen je "orlovima": To je dobro podmazana mašinerija!

Biće sigurno još Srba u NBA ligi! Radi u Hjustonu i oduševljen je "orlovima": To je dobro podmazana mašinerija!

Mondo 30.08.2023
Selektor Južnog Sudana Rojal Ajvi imao je samo reči hvale na račun srpske reprezentacije. Od izveštača MONDA sa Mundobasketa Nikole Lalovića. Selektor Južnog Sudana Rojal Ajvi imao je samo reči hvale na račun srpske reprezentacije. Od izveštača… »
Skromni heroj Nikola Jović: "Nisam zvezda, saigrači mi pomogli, meni je preostala realizacija"

Skromni heroj Nikola Jović: "Nisam zvezda, saigrači mi pomogli, meni je preostala realizacija"

Sportske.net 30.08.2023
Novi heroj srpskih navijača - Nikola Jović ne prihvata ulogu zvezde košarkaške reprezentacije Srbije. Jović je bio igrač utakmice u pobedi nad Južnim Sudanom, ali kaže da meč nije bio tako lak kao što je izgledalo. "Nije bilo lako na terenu, oni… »
Nisam ja zvezda, imamo iskusnije i zrelije igrače! Nikola Jović spušta euforiju i posebno ističe njih trojicu

Nisam ja zvezda, imamo iskusnije i zrelije igrače! Nikola Jović spušta euforiju i posebno ističe njih trojicu

Mondo 30.08.2023
Nikola Jović odgovarao je na pitanja medija posle savršene partije protiv Južnog Sudana. Od izveštača MONDA sa Mundobasketa Nikole Lalovća. Nikola Jović odgovarao je na pitanja medija posle savršene partije protiv Južnog Sudana. Od izveštača… »
"Bilo je ovo moje veče": Nestvarna partija Nikole Jovića, iz devet pokušaja 25 poena

"Bilo je ovo moje veče": Nestvarna partija Nikole Jovića, iz devet pokušaja 25 poena

Večernje novosti 30.08.2023
MLADI Nikola Jović odigrao je strašan meč protiv selekcije Južnog Sudana. FOTO: FIBA.Basketball Za 27 minuta na parketu ubacio je 25 poena, ali znatno impresivnija od te brojke je činjenica da je šutnuo samo devet puta iz igre i svih devet pogodio… »
Košarkaši Srbije bez poraza idu u drugu fazu takmičenja

Košarkaši Srbije bez poraza idu u drugu fazu takmičenja

Vreme 30.08.2023
Mundobasket U tećoj utakmici Svetskog prvenstva u košarci Srbija je pobedila ekipu Južnog Sudana sa 115:83. Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je u tećoj utakmici Svetskog prvenstva ekipu Južnog Sudana sa 115 : 83 i tako bez poraza zauzela… »
(VIDEO) Od Vajde preko Dražena do Klarksona, a sasvim sigurno i Dončića: Desetorica koji su u svoje prve tri utakmice dali…

(VIDEO) Od Vajde preko Dražena do Klarksona, a sasvim sigurno i Dončića: Desetorica koji su u svoje prve tri utakmice dali…

Danas 29.08.2023
Sa 19. svetskog košarkaškog prvenstva, prvog koje se ne igra u jednoj zemlji, ostaće zabeleženo da su Filipini prvi domaćin posle Kolumbije 1982. s porazima u sve tri utakmice na početku. Filipinci, narod s dugom košarkaškom tradicijom, ne… »

Vesti dana »