Povezane vesti

Osećam da ovu nagradu moram da podelim s narodnom! Petar Božović o Nišu i jednom kolegi kog posebno ceni

Osećam da ovu nagradu moram da podelim s narodnom! Petar Božović o Nišu i jednom kolegi kog posebno ceni

Kurir 02.09.2023
Glumac Hadži Petar Božović osvojio je Gran-pri Naisa na 58. Filmskim susretima u Nišu. Veliki umetnik nagrađen je za ulogu Joksima u filmu "Usta puna zemlje", poslednjem ostvarenju Puriše Đorđevića. "Kada sam čuo da sam dobio Gran-pri, zamalo… »
Petar Božović najbolji glumac Filmskih susreta u Nišu: Gran pri "Naisa" za ulogu Joksima

Petar Božović najbolji glumac Filmskih susreta u Nišu: Gran pri "Naisa" za ulogu Joksima

Radio 021 02.09.2023
Za ulogu Joksima u filmu "Usta puna zemlje" Petar Božović dobio je Gran pri Naisu za najbolje glumačko ostvarenje na ovogodišnjim Filmskim susretima u Nišu. Nagrada Car Konstantin pripala je Denisu Muriću za ulogu Zizija u filmu "Indigo kristal", a… »
Završeni Filmski susreti u Nišu: Gran pri "Naisa" pripao Petru Božoviću za ulogu u filmu "Usta puna zemlje" (video, foto)

Završeni Filmski susreti u Nišu: Gran pri "Naisa" pripao Petru Božoviću za ulogu u filmu "Usta puna zemlje" (video, foto)

Blic 02.09.2023
Petar Božović za ulogu Joksima u filmu "Usta puna zemlje" dobio je Gran pri Naisu, glavnu festivalsku nagradu na završnoj večeri 58. Festivala glumačkih ostvarenja domaćeg filma Filmski susreti u Nišu. Najviše priznanje niškog glumačkog… »
Gran pri 58. Fimskih susreta glumcu Petru Božoviću

Gran pri 58. Fimskih susreta glumcu Petru Božoviću

Danas 01.09.2023
Gran pri “Naisa” za najbolje glumačko ostvarenje na 58. Festivalu glumačkih ostvarenja „Filmski susreti Niš uručena je večeras glumcu Hadži Petru Božoviću za ulogu u filmu “Usta puna zemlje”. “Iznenadilo me. Ovo je veliko i ogromno i… »
Večeras završnica filmskih susreta u Nišu: U konkurenciji za osam nagrada glumačka ostvarenja iz 14 filmova

Večeras završnica filmskih susreta u Nišu: U konkurenciji za osam nagrada glumačka ostvarenja iz 14 filmova

Blic 01.09.2023
Na završnoj večeri 58. Festivala glumačkih ostvarenja domaćeg igranog filma „Filmski susreti Niš“ večeras će u niškoj Tvrđavi biti dodeljene nagrade glumcima koji su ostvarili najbolje uloge u 14 filmova koji su ove godine bili u… »

Vesti dana »