Povezane vesti

Srpski pevač o torturi u Hrvatskoj: "Odvezli su me maricom, sudija me je klevetala da veličam ratne zločince"

Srpski pevač o torturi u Hrvatskoj: "Odvezli su me maricom, sudija me je klevetala da veličam ratne zločince"

Dnevnik 05.09.2023
Pripadnik muzičke grupe "Srpska tromeđa", Rajko Lalić uhapšen je zbog navodne povrede ugleda Republike Hrvatske, a samo nekoliko dana kasnije na graničnom prelazu Ilok priveden je i izvođač patriotskih pesama Davor Oluić. Povodom ovoga oglasio se… »
Jezivo! Rajko Lalić pušten iz zatvora tek juče! Hrvati lagali da su ga oslobodili pre nedelju dana

Jezivo! Rajko Lalić pušten iz zatvora tek juče! Hrvati lagali da su ga oslobodili pre nedelju dana

Pravda 05.09.2023
Srpski pevač Rajko Lalić uhapšen je u Hrvatskoj sredinom avgusta jer je, navodno, kao izvođač krajiških pesama povredio čast njihove države. A nakon toga osudili su ga na 15 dana zatvora. Međutiom, hrvatski mediji naveli su da je Rajko oslobođen… »
Hrvati kaznili srpskog pevača za pesmu koju je pevao u Novom Sadu: Olujić o pretnji zatvorom i maltretiranju koje su mu…

Hrvati kaznili srpskog pevača za pesmu koju je pevao u Novom Sadu: Olujić o pretnji zatvorom i maltretiranju koje su mu…

Pravda 05.09.2023
Nisu me kaznili zbog objava na društvenim mrežama, već zato što pevam u Hrvatskoj. Oni hoće da spreče da se Srbi u Hrvatskoj okupljaju, a "Fejsbuk" im je samo izgovor. Zakon o prekršajima protiv javnog reda i mira, po kome sam kažnjen, doneli su… »

Vesti dana »