Povezane vesti

Nova Dodikova pretnja: Ako Šmit nametne Zakon o državnoj imovini, odmah ćemo proglasiti samostalnost

Nova Dodikova pretnja: Ako Šmit nametne Zakon o državnoj imovini, odmah ćemo proglasiti samostalnost

Radio 021 07.09.2023
Ako Kristijan Šmit nametne Zakon o državnoj imovini, istog trenutka ćemo proglasiti samostalnost, izjavio je danas predsednik Republike Srpske Milorad Dodik. On je to rekao posle sastanka sa specijalnim izaslanikom nemačke vlade za Zapadni Balkan… »
Dodik: Ako Šmit nametne Zakon o državnoj imovini proglasićemo samostalnost

Dodik: Ako Šmit nametne Zakon o državnoj imovini proglasićemo samostalnost

Insajder 07.09.2023
Ako Kristijan Šmit nametne Zakon o državnoj imovini, istog trenutka ćemo proglasiti samostalnost, rekao je predsednik Republike Srpske Milorad Dodik novinarima u Banjaluci. "Trebalo je mi da izaberemo visokog predstavnika, a da ga relevantnom… »
Saracin: Rekao sam Dodiku da Nemačka odlučno podržava Šmita

Saracin: Rekao sam Dodiku da Nemačka odlučno podržava Šmita

Beta 07.09.2023
Specijalni izaslanik Vlade Nemačke za Zapadni Balkan Manuel Saracin izjavio je danas u Banjaluci da Berlin odlučno podržava visokog predstavnika u BiH Kristijana Šmita koga vlasti u Republici smatraju nelegalno izabranim visokim predstavnikom i prete… »
Ćamil Duraković za Danas o izjavi Dodika da će uhapsiti Šmita ako uđe u Republiku Srpsku: „Još jedna u nizu političkih…

Ćamil Duraković za Danas o izjavi Dodika da će uhapsiti Šmita ako uđe u Republiku Srpsku: „Još jedna u nizu političkih…

Danas 07.09.2023
Milorad Dodik, predsednik Republike Srpske (BiH), nedavno je izjavio da će uhapsiti visokog predstavnika u BiH, Kristijana Šmita, ukoliko uđe na teritoriju Sprske. Potpredsednik tog entiteta, Ćamil Duraković, kaže za naš list da Dodik dotakao… »
Saracin: Rekao sam Dodiku da Nemačka odlučno podržava Šmita

Saracin: Rekao sam Dodiku da Nemačka odlučno podržava Šmita

Danas 07.09.2023
Specijalni izaslanik Vlade Nemačke za Zapadni Balkan Manuel Saracin izjavio je danas u Banjaluci da Berlin odlučno podržava visokog predstavnika u BiH Kristijana Šmita koga vlasti u Republici smatraju nelegalno izabranim visokim predstavnikom i prete… »
Njemački izaslanik kazao Dodiku: Vođenje secesionističke politike neprihvatljivo, podrška Schmidtu

Njemački izaslanik kazao Dodiku: Vođenje secesionističke politike neprihvatljivo, podrška Schmidtu

Slobodna Evropa 07.09.2023
Specijalni izaslanik njemačke vlade za Zapadni Balkan rekao je da su vođenje secesionističke politike, napadi na državne institucije Bosne i Hercegovine i sužavanje slobode medija i civilnog društva neprihvatljivi te da BiH neće voditi ka Evropskoj… »
Saracin: Rekao sam Dodiku da Nemačka odlučno podržava Šmita

Saracin: Rekao sam Dodiku da Nemačka odlučno podržava Šmita

Radio sto plus 07.09.2023
Saracin je novinarima posle sastanka s predsednikom RS Miloradom Dodikom kazao da “mi (VLada Nemačke) odlučno podržavamo visokog predstavnika Kristijana Šmita. To sam Dodiku ponovo jasno dao do znanja”. On je ukazao da su neprihvatljivi… »
Može li Dodik stvarno da protera Šmita?

Može li Dodik stvarno da protera Šmita?

Radio 021 07.09.2023
Milorad Dodik, predsednik Republike Srpske, želi da deportuje visokog predstavnika u BiH Kristijana Šmita, kada uđe na teritoriju ovog entiteta. Dodik je poručio da je uredba "u pripremi", te da će entitetska policija imati nalog da Šmita izbaci sa… »

Vesti dana »