Povezane vesti
Alarmantna informacija za celu Evropu: Stigla jedna od najgorih invazivnih vrsta na svetu, šire se izuzetno brzo
Kurir 12.09.2023
Crveni vatreni mravi, jedna od najinvazivnijih vrsta na svetu, prvi put su pronađeni u Evropi. Ovi uvezeni insekti, naučno nazvani Solenopsis invicta, poreklom su iz Južne Amerike, ali su se tokom prošlog veka proširili na veći deo Sjedinjenih Država… »
Crveni vatreni mrav se prvi put pojavio u Evropi: Jedna od najgorih invazivnih vrsta otkrivena u Italiji
Euronews 12.09.2023
Jedna od najgorih invazivnih vrsta na svetu stigla je u Evropu prvi put, otkrilo je novo istraživanje. Crveni vatreni mrav je formirao zrelu populaciju na Siciliji u Italiji, prema istraživanju objavljenom u naučnom časopisu "Current Biology". Studija… »
Stigli su – crveni vatreni mravi osvajaju Evropu i grizu
RTS 12.09.2023
Sićušna, gadna stvorenja koja mogu da vas povrede svojim ubodom. Crveni vatreni mravi smatraju se jednom od najinvazivnijih vrsta mrava na svetu. Kako su naveli istraživači, identifikovali su 88 gnezda ovih mrava raspoređenih na 5 hektara u blizini grada… »
Agresivna vrsta insekta stigla u Evropu Ima vrlo bolan ubod, šteti usevima
Dnevnik 12.09.2023
Crveni vatreni mrav, jedna od najinvazivnijih vrsta na svetu, prvi put je pronađen u Evropi, pokazalo je novo istraživanje. Uvezeni mrav, koji ima naučni naziv Solenopsis invicta, poreklom je iz Južne Amerike ali se proširio na SAD, Meksiko, Karibe, u… »
Vesti dana »

Brnabić: Trenutno ceo svet i Evropa gledaju u uspehe koje je Srbija postigla
NIN pre 50 minutajoš 13 povezanih

Ko je sve priznao Palestinu kao državu i kakav je stav zemalja Balkana
BBC News pre 1 satjoš 22 povezane

Tramp kao ginekolog-akušer: Da li je paracetamol štetan u trudnoći
Vreme pre 34 minutajoš 16 povezanih