Povezane vesti

Sistem 'Pronađi me' je srpski Amber alert kreće 1. novembra! Evo kako će funkcionisati

Sistem 'Pronađi me' je srpski Amber alert kreće 1. novembra! Evo kako će funkcionisati

Dnevnik 14.09.2023
Srpski Amber alert sistem, koji će se zvati "Pronađi me", trebalo bi da profunkcioniše od 1. novembra, jer se izrada platforme za hitno obaveštavanje javnosti o nestanku deteta privodi kraju. Izrađen je i pravilnik u kome piše da medije o nestanku… »
Srpski Amber alert kreće 1. novembra

Srpski Amber alert kreće 1. novembra

Vreme 14.09.2023
Društvo Pre puštanja, biće urađena proba sistema "Pronađi me", kaža za "Vreme" Igor Jurić. REM doneo pravilnik prema kojem će mediji biti dužni da bez odlaganja objave informacije o nestanku deteta. Srpska verzija sistema "Amber alert", pod… »
Kako će izgledati srpski Amber Alert: Šta stoji u Pravilniku o hitnom obaveštavanju javnosti o nestanku maloletnika

Kako će izgledati srpski Amber Alert: Šta stoji u Pravilniku o hitnom obaveštavanju javnosti o nestanku maloletnika

Euronews 14.09.2023
Srpski Amber alert sistem, koji će se zvati "Pronađi me", trebalo bi uskoro da zaživi. Radi se na izradi platforme za hitno obaveštavanje javnosti. Građani će o nestanku maloletnog lica biti obaveštavani putem SMS poruke, prekidom televizijskih i… »

Vesti dana »