Povezane vesti

"Bolest mladosti" pred publikom: Jovana Tomić: Naučeni smo da je iskrenost slabost, trenirani smo da skrivamo svoje…

"Bolest mladosti" pred publikom: Jovana Tomić: Naučeni smo da je iskrenost slabost, trenirani smo da skrivamo svoje…

Blic 15.09.2023
Ako iskreno pogledamo, u ovom svetu moja generacija nema infrastrukturu da donese bilo šta novo. Mi vučemo korenje iz vrlo problematične prošlosti, mi smo produkt tih problema. Nemamo iz čega da stvaramo nešto novo, lepo i revolucionarno – reči… »
Golgota sazrevanja za početak sezone JDP: Šta kažu glumci i rediteljka komada „Bolest mladosti“

Golgota sazrevanja za početak sezone JDP: Šta kažu glumci i rediteljka komada „Bolest mladosti“

Nova 15.09.2023
Jugoslovensko dramsko pozorište novu sezonu otvara sa premijernim izvođenjem komada "Bolest mladosti" Ferdinanda Bruknera u režiji Jovane Tomić. Nagrađivanoj rediteljki ovo je treća predstava koju radi u JDP-u, nakon „Natan Mudri“ i „Moj… »
Vrele scene petra benčine s koleginicom: Intrigantna predstava o sazrevanju otvara sezonu u Jugoslovenskom dramskom pozorištu

Vrele scene petra benčine s koleginicom: Intrigantna predstava o sazrevanju otvara sezonu u Jugoslovenskom dramskom pozorištu

Kurir 15.09.2023
Nova sezona u Jugoslovenskom dramskom pozorištu otvara se ovog vikenda premijerom predstave "Bolest mladosti" Ferdinanda Bruknera u režiji Jovane Tomić. Glavne uloge mlada rediteljka je poverila Sanji Marković i Jovani Belović iz svog hita "Moj… »
Priča o lažnim maskama koje nam društvo i sistem nameću: Premijera predstave „Bolest mladosti“ u Jugoslovenskom…

Priča o lažnim maskama koje nam društvo i sistem nameću: Premijera predstave „Bolest mladosti“ u Jugoslovenskom…

Danas 15.09.2023
Kao prvu premijernu predstavu kojom Jugoslovensko dramsko pozorište otvara i svoju novu sezonu 2023/24, videćemo dramu „Bolest mladosti“ Ferdinanda Bruknera, u režiji Jovane Tomić, u subotu, 16. septembra u 20h na Velikoj sceni „Ljuba Tadić“… »

Vesti dana »