Povezane vesti

Danski umetnik poslao muzeju prazna platna: Moje delo je da sam uzeo njihov novac

Danski umetnik poslao muzeju prazna platna: Moje delo je da sam uzeo njihov novac

Danas 19.09.2023
Danskom umetniku naloženo je da vrati skoro 500.000 kruna (67.000 evra) Kunsten muzeju u Olborgu, nakon što im je isporučio dva prazna platna u okviru projekta koji je nazvao „Uzmi pare i beži“, prenosi N1. Kunsten muzej je nameravao da umetnik… »
Umetnost i Danska: Slikar prinuđen da vrati muzeju 67.000 evra, jer je isporučio prazna platna

Umetnost i Danska: Slikar prinuđen da vrati muzeju 67.000 evra, jer je isporučio prazna platna

BBC News 19.09.2023
Jens Haning je dobio 67.000 evra od danskog muzeja, ali im je isporučio prazna platna. Sud odlučio da mora da vrati skoro sav novac koji je dobio. Danskom umetniku Jensu Haningu naređeno je da vrati 67.000 evra (blizu 500.00 kruna) muzeju nakon što im… »
Umetnost i Danska: Slikar prinuđen da vrati muzeju 67.000 evra, jer je isporučio prazna platna

Umetnost i Danska: Slikar prinuđen da vrati muzeju 67.000 evra, jer je isporučio prazna platna

Radio 021 19.09.2023
Jens Haning je dobio 67.000 evra od danskog muzeja, ali im je isporučio prazna platna. Sud odlučio da mora da vrati skoro sav novac koji je dobio. Getty Images „ Uzmi novac i beži" - izložba u muzeju Kunsten u Alborgu Danskom umetniku Jensu Haningu… »
Umetnost i Danska: Slikar prinuđen da vrati muzeju 67.000 evra, jer je isporučio prazna platna

Umetnost i Danska: Slikar prinuđen da vrati muzeju 67.000 evra, jer je isporučio prazna platna

Danas 19.09.2023
Danskom umetniku Jensu Haningu naređeno je da vrati 67.000 evra (blizu 500.00 kruna) muzeju nakon što im je isporučio dva prazna platna za projekt koji je nazvao „Uzmi novac i beži“. Prema dogovoru, Haning je trebalo da ugradi novčanice u dva… »
Danski slikar dao prazne ramove muzeju kao delo, pa sud traži da vrati novac

Danski slikar dao prazne ramove muzeju kao delo, pa sud traži da vrati novac

Politika 19.09.2023
KOPENHAGEN – Danskom umetniku Jensu Haningu, koji je uzeo velike sume novca na pozajmicu od muzeja u danskom Alborgu i priložio prazne ramove kao svoje umetničko delo, sud u Kopenhagenu naložio je danas da vrati pozjamljena sredstva. Kunsten, muzej… »

Vesti dana »