Povezane vesti

„Vojnici na sve strane, u crnim uniformama“: Hodočasnica koja je bila u manastiru tokom sukoba

„Vojnici na sve strane, u crnim uniformama“: Hodočasnica koja je bila u manastiru tokom sukoba

N1 Info 26.09.2023
"Naravno da me je bio strah, ali smo se držali, bili smo prilično zabrinuti, bili smo tužni. To veče smo spavali na podu, jer gore se nije moglo otići, zbog pretresanja svega toga što je tamo ostalo", priča hodočasnica koja se iz Banjske vratila u… »
Vernici iz Novog Sada koji su bili u manastiru tokom sukoba u Banjskoj i dalje pod utiskom: Uplašili smo se da ne završimo…

Vernici iz Novog Sada koji su bili u manastiru tokom sukoba u Banjskoj i dalje pod utiskom: Uplašili smo se da ne završimo…

Danas 26.09.2023
Vernici iz Novog Sada koji su bili u manastiru Banjska za vreme obračuna na Kosovu i dalje su pod jakim utiscima onoga što se dogodilo u nedelju. Većina vernika nije raspoložena da razgovara za medije, dogovor je kako kažu da sve što o tome treba da… »
"Majka nije spavala celu noć": Grupa vernika iz Novog Sada koja je bila u opkoljenom manastiru Banjska vratila se kući

"Majka nije spavala celu noć": Grupa vernika iz Novog Sada koja je bila u opkoljenom manastiru Banjska vratila se kući

Blic 26.09.2023
Grupa vernika iz Novog Sada koja je u nedelju tokom pucnjave bila zatvorena u opkoljenom manastiru Banjska vratila se u ponedeljak uveče kući, ali i dalje su u šoku zbog svega što su proživeli. Kako je za "Blic TV " rekla ćerka jedne Novosađanke… »
Hteli da prenoće, ali su ostali budni i pod opsadom: Novosađani opisali detalje drame koju su preživeli u Banjskoj: Majka mi…

Hteli da prenoće, ali su ostali budni i pod opsadom: Novosađani opisali detalje drame koju su preživeli u Banjskoj: Majka mi…

Blic 26.09.2023
Grupa vernika koja je noć između subote i nedelje provela u manastiru Banjska na severu Kosova i Metohije vratila se sinoć za Novi Sad, a sve što su doživeli tamo još uvek pokušavaju da shvate i prihvate. Kako je za "Blic" rekla ćerka jedne… »
Detalji drame u manastiru Banjska: Vernici ostali blokirani tokom opsade, opisali šta se dešavalo

Detalji drame u manastiru Banjska: Vernici ostali blokirani tokom opsade, opisali šta se dešavalo

Kurir 26.09.2023
Grupa vernika koja je noć između subote i nedelje provela u manastiru Banjska na severu Kosova i Metohije vratila se sinoć za Novi Sad, a sve što su doživeli tamo još uvek pokušavaju da shvate i prihvate. Kako je rekla ćerka jedne Novosađanke… »
Novosađani koji su bili u Banjskoj u trenutku sukoba vratili se sa Kosova

Novosađani koji su bili u Banjskoj u trenutku sukoba vratili se sa Kosova

Novi magazin 26.09.2023
Grupa od pedesetak vernika iz Novog Sada koja se našla u središtu sukoba u mestu Banjska stigla je u Novi Sad oko 22 sata javio je N1. Oni su ranije napustili manastir u pratnji Euleksa, nakon što ih je saslušala kosovska policija. Po dolasku u Novi… »
Od kad je kurti tu, Srbi na KiM pate Gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić o vernicima koji su se vratili iz Banjske…

Od kad je kurti tu, Srbi na KiM pate Gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić o vernicima koji su se vratili iz Banjske…

Dnevnik 26.09.2023
Gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić dočekao je sinoć vernike koji su u nedelju bili zaključani u manastiru Banjska, na KiM, a za Hepi televiziju istakao je najvažnije da su se vratili kući. Svi žele opet da idu na KiM -Mislim da mi je dužnost… »
Novosađani koji su bili u Banjskoj u trenutku sukoba vratili se sa Kosova

Novosađani koji su bili u Banjskoj u trenutku sukoba vratili se sa Kosova

Danas 25.09.2023
Grupa od pedesetak vernika iz Novog Sada koja se našla u središtu sukoba u mestu Banjska stigla je u Novi Sad oko 22 sata javio je N1. Oni su raniie napustili manastir u pratnji Euleksa, nakon što ih je saslušala kosovska policija. Po dolasku u Novi… »

Vesti dana »