Povezane vesti

„Znao sam kako je kad si gladan, a kako je kad si sit, doživeo sam sve“: Vek od rođenja Mije Aleksića

„Znao sam kako je kad si gladan, a kako je kad si sit, doživeo sam sve“: Vek od rođenja Mije Aleksića

Nova 26.09.2023
Stotu predstavu igraj kao i prvu, ali bolje, bio je kredo kog se držao Mija Aleksić, jedan od naših najvećih glumaca koji je rođen na današnji dan pre ravno jednog veka. – Kad bih govorio o Miji Aleksiću, počeo bih od toga da mi nikada u životu… »
Pre 100 godina rođen je Mija Aleksić

Pre 100 godina rođen je Mija Aleksić

Danas 26.09.2023
Pre tačno 100 godina, rođen je Mija Aleksić, jedan od naših najboljih i najistaknutijih glumaca koga generacije rado pamte. Milosav Mija Aleksić rođen je pre tačno sto godina – 26. septembra 1923, u selu Gornja Crnuća kod Gonjeg Milanovca, piše… »
Umrla je mučeničkom smrću četa đaka u jednom danu: Legenda srpskog glumišta preživela je streljanje u Kragujevcu pukim…

Umrla je mučeničkom smrću četa đaka u jednom danu: Legenda srpskog glumišta preživela je streljanje u Kragujevcu pukim…

Kurir 26.09.2023
Na današnji dan pre 100 godina u selu Gornja Crnuća, kod Gornjeg Milanovca rođen je legenda domaćeg glumišta Milosav Mija Aleksić. Kada je napunio 10 godina, sa sestrom i roditeljima Velimirom i Sinđom preselio se u Kragujevac, gde je završio… »

Vesti dana »