Povezane vesti

Šestoro mladih tuži 32 zemlje zbog klimatskih promena

Šestoro mladih tuži 32 zemlje zbog klimatskih promena

Euronews 27.09.2023
Šestoro mladih ljudi iz Portugalije podnelo je Evropskom sudu za ljudska prava tužbe protiv 32 zemlje zbog klimatskih promena, preneli su lokalni mediji. "Osećala sam strah. Požari su me zaista zabrinuli i podstakli da se zapitam kakvu ću… »
Klimatske promene: „Želim svet bez zagađenja i da budem zdrava" - šestoro mladih Portugalaca tuži vlade 32 zemlje

Klimatske promene: „Želim svet bez zagađenja i da budem zdrava" - šestoro mladih Portugalaca tuži vlade 32 zemlje

Radio 021 27.09.2023
Među podnosiocima tužbe je i 11-godišnjakinja. Oni tvrde da sporo delovanje vlada u vezi sa klimatskim promenama krši njihova ljudska prava. „Osećala sam strah", kaže Klaudija Duarte Agostino dok se priseća ekstremnog toplotnog talasa i požara… »
Klimatske promene: „Želim svet bez zagađenja i da budem zdrava" - šestoro mladih Portugalaca tuži vlade 32 zemlje

Klimatske promene: „Želim svet bez zagađenja i da budem zdrava" - šestoro mladih Portugalaca tuži vlade 32 zemlje

Južne vesti 27.09.2023
„Osećala sam strah", kaže Klaudija Duarte Agostino dok se priseća ekstremnog toplotnog talasa i požara koji su 2017. prohujali Portugalom i u kojima je stradalo više od 100 ljudi. „Šumski požari su me zaista učinili anksioznom u vezi sa… »
Klimatske promene: „Želim svet bez zagađenja i da budem zdrava" - šestoro mladih Portugalaca tuži vlade 32 zemlje

Klimatske promene: „Želim svet bez zagađenja i da budem zdrava" - šestoro mladih Portugalaca tuži vlade 32 zemlje

BBC News 27.09.2023
Među podnosiocima tužbe je i 11-godišnjakinja. Oni tvrde da sporo delovanje vlada u vezi sa klimatskim promenama krši njihova ljudska prava. „Osećala sam strah", kaže Klaudija Duarte Agostino dok se priseća ekstremnog toplotnog talasa i požara… »
Klimatske promene: „Želim da budem zdrava i svet bez zagađenja“ – šestoro mladih Portugalaca tuži vlade 32 zemlje

Klimatske promene: „Želim da budem zdrava i svet bez zagađenja“ – šestoro mladih Portugalaca tuži vlade 32 zemlje

Danas 27.09.2023
„Osećala sam strah“, kaže Klaudija Duarte Agostino dok se priseća ekstremnog toplotnog talasa i požara koji su 2017. prohujali Portugalom i u kojima je stradalo više od 100 ljudi. „Šumski požari su me zaista učinili anksioznom u vezi sa… »
Šestoro mladih tuži 32 zemlje zbog klimatskih promena

Šestoro mladih tuži 32 zemlje zbog klimatskih promena

IndeksOnline 27.09.2023
LISABON – Šestoro mladih ljudi iz Portugalije podnelo je Evropskom sudu za ljudska prava tužbe protiv 32 zemlje zbog klimatskih promena, preneli su lokalni mediji. “Osećala sam strah. Požari su me zaista zabrinuli i podstakli da se zapitam kakvu… »
"Pitam se kakvu ću budućnost imati": Šestoro mladih tuži 32 zemlje zbog klimatskih promena

"Pitam se kakvu ću budućnost imati": Šestoro mladih tuži 32 zemlje zbog klimatskih promena

Blic 27.09.2023
Šestoro mladih ljudi iz Portugala podnelo je Evropskom sudu za ljudska prava tužbe protiv 32 zemlje zbog klimatskih promena, preneli su lokalni mediji. - Osećala sam strah. Požari su me zaista zabrinuli i podstakli da se zapitam kakvu ću budućnost… »
Šestoro mladih tuži 32 zemlje zbog klimatskih promena

Šestoro mladih tuži 32 zemlje zbog klimatskih promena

Insajder 27.09.2023
Šestoro mladih iz Portugalije podnelo je Evropskom sudu za ljudska prava tužbe protiv 32 zemlje zbog klimatskih promena, preneli su lokalni mediji. "Osećala sam strah. Požari su me zaista zabrinuli i podstakli da se zapitam kakvu ću budućnost… »

Vesti dana »