Povezane vesti

Jedan glas prelomio: Bjelogrliću za dlaku izbegla kandidatura za Oskara - ovaj film je pobedio srpskog "Openhajmera"

Jedan glas prelomio: Bjelogrliću za dlaku izbegla kandidatura za Oskara - ovaj film je pobedio srpskog "Openhajmera"

Mondo 29.09.2023
"Što se bore misli moje" reditelja Milorada Milinkovića je srpski kandidat za Oskara. Otkriveno ko su bili ostali kandidati, ali i rezultat u trci sa "Čuvarima formule" Dragana Bjelogrlića. "Što se bore misli moje" reditelja Milorada Milinkovića je… »
Kako je izabran srpski kandidat za Oskara? Odluka Filmskog centra Srbije izaziva polemike u javnosti a evo šta se stvarno…

Kako je izabran srpski kandidat za Oskara? Odluka Filmskog centra Srbije izaziva polemike u javnosti a evo šta se stvarno…

Kurir 29.09.2023
Odluka Filmskog centra Srbije da srpski kandidat za Oskara bude film "Što se bore misli moje" Milorada Milinkovića i dalje izaziva polemike u stručnoj javnosti. Najveća zamerka filmadžija s pravom je to što se krilo ko su bili članovi komisije i… »
Oskar u našem tamnom vilajetu, iliti, koga je u ovoj muljavini uopšte briga za interese srpske kinematografije

Oskar u našem tamnom vilajetu, iliti, koga je u ovoj muljavini uopšte briga za interese srpske kinematografije

Danas 29.09.2023
Posle većanja kao da bira novog papu, sa zakašnjenjem od pet dana, Selekciona komisija Filmskog centra Srbije za odabir srpskog kandidata za 96. nagradu Oskar Američke akademiјe filmske umetnosti i nauke, konačno je pustila „dim“ u sredu, 27… »
Srdan Golubović : Ovaj izbor govori o jednoj zemlji koja ne voli svoju umetnost, ne voli svoje umetnike i ne voli njihove…

Srdan Golubović : Ovaj izbor govori o jednoj zemlji koja ne voli svoju umetnost, ne voli svoje umetnike i ne voli njihove…

Danas 29.09.2023
Odluku Filmskog centra Srbije da srpski kandidat za Oskara bude film “Što se bore misli moje” Milorada Milinkovića, koja je objavljena na sajtu filmskog centra Srbije na veoma štur način prokomentarisao je nagrađivani reditelj Srdan Golubović na… »

Vesti dana »