Povezane vesti

Knez Mihailo u pohodu na Ameriku

Knez Mihailo u pohodu na Ameriku

Vesti online 30.09.2023
Selekciona komisija za odabir srpskog kandidata za nagradu Oskar, Američke akademije filmske umetnosti i nauke, većinom glasova odlučila se za film “Što se bore misli moje” reditelja Milorada Milinkovića, saopštio je Filmski centar Srbije. Film… »
Digla se velika prašina oko srpskog predstavnika za nagradu Oskar: Konačno se oglasio i Filmski centar, evo šta su poručili

Digla se velika prašina oko srpskog predstavnika za nagradu Oskar: Konačno se oglasio i Filmski centar, evo šta su poručili

Kurir 30.09.2023
Filmski centar Srbije konačno je izašao sa detaljima vezanim za glasanje oko izbora našeg predstavnika za nagradu Oskar. - U konkurenciji osam ostvarenja nalazili su sledeći filmovi: "Heroji Halijarda", "Što se bore misli moje", "Da li ste videli ovu… »
„Lobiranje ozbiljno uzelo maha“: Saopštenje Filmskog centra Srbije u vezi sa izborom srpskog kandidata za Oskara

„Lobiranje ozbiljno uzelo maha“: Saopštenje Filmskog centra Srbije u vezi sa izborom srpskog kandidata za Oskara

Nova 30.09.2023
Nakon dva dana od objavljivanja koji je film izabran za srpskog kandidata za Oskara, Filmski centar Srbije je juče izašao sa detaljima vezanim za glasanje. U drugom krugu glasanja, kako se kaže, film "Čuvari formule" Dragana Bjelogrlića preglasan je… »
Filmski centar Srbije dva dana kasnije sa dodatnim saopštenjem o srpskom kandidatu za Oskara

Filmski centar Srbije dva dana kasnije sa dodatnim saopštenjem o srpskom kandidatu za Oskara

Danas 30.09.2023
Film Dragana Bjelogrlića “Čuvari formule”, koji je imao 10 bodova preglasan je za jedan bod koji je dobio film “Što sebore misli moje”, Milorada Milinkovića koji je srpski kandidat za Oskara. U konkurenciji je bilo osam filmova, kako je Danas… »

Vesti dana »