Povezane vesti

Aida Ćorović za Glas Amerike: Kaznili me jer sam gađala jajima zgradu, a ne Mladićev mural

Aida Ćorović za Glas Amerike: Kaznili me jer sam gađala jajima zgradu, a ne Mladićev mural

Glas Amerike 04.10.2023
Beograd — Dan pošto ju je Prekršajni sud u Beogradu kaznio novčano zbog "remećenja javnog reda i vređanja policijskih službenika" aktivistkinja Aida Ćorović ocenila je za Glas Amerike da je "doneta potpuno paušalna presuda, kako se ne bi… »
'Sve bih ponovila': Aktivistkinja kažnjena zbog gađanja jajima murala Ratka Mladića

'Sve bih ponovila': Aktivistkinja kažnjena zbog gađanja jajima murala Ratka Mladića

Slobodna Evropa 04.10.2023
"Da mogu da vratim vreme, sve bih ponovila", kaže za Radio Slobodna Evropa (RSE) mirovna aktivistkinja iz Srbije Aida Ćorović. Ćorović je osuđena na kaznu od 100.000 dinara (oko 850 evra) jer je u novembru 2021. jajima gađala mural osuđenog ratnog… »
Ćorović: Oslobađanje zločinaca, a kažnjavanje aktivista najslikovitiji je prikaz Srbije

Ćorović: Oslobađanje zločinaca, a kažnjavanje aktivista najslikovitiji je prikaz Srbije

Al Jazeera 04.10.2023
Aktivistkinja Aida Ćorović proglašena je krivom zbog ‘ometanja javnog reda i mira’ kada je u novembru 2021. gađala jajima mural posvećen osuđeniku za ratne zločine Ratku Mladiću. Nakon niza prijetnji, uvreda i napada koji su uslijedili nakon… »
Šta piše u presudi Aidi Ćorović

Šta piše u presudi Aidi Ćorović

N1 Info 04.10.2023
Presudom Prekršajnog suda aktivstkinji Aidi Ćorović naloženo je da plati kaznu od 100.000 dinara, zbog toga što je remetila javni red i mir i vređala policijske službenike, kad je u novembru 2021. godine u Beogradu gađala jajima grafit osuđenika… »
Šta piše u presudi Aidi Ćorović u kojoj joj se nalaže da plati 100.000 dinara

Šta piše u presudi Aidi Ćorović u kojoj joj se nalaže da plati 100.000 dinara

Nova 04.10.2023
Presudom Prekršajnog suda aktivstkinji Aidi Ćorović naloženo je da plati kaznu od 100.000 dinara, zbog toga što je remetila javni red i mir i vređala policijske službenike, kad je u novembru 2021. godine u Beogradu gađala jajima grafit osuđenika… »
Aida Ćorović o presudi za gađanje murala Ratka Mladića: Sudija je u službi režima koji štiti ratnog zločinca

Aida Ćorović o presudi za gađanje murala Ratka Mladića: Sudija je u službi režima koji štiti ratnog zločinca

Nova 04.10.2023
Aktivistkinja Aida Ćorović, povodom presude Prekršajnog suda da je kriva zbog remećenja javnog reda i mira jer je u novembru 2021. godine u Beogradu gađala jajima grafit osuđenika za ratne zločine Ratka Mladića, poručila je u izjavi za medije da… »
Ćorović: Sramna i neodrživa presuda protiv mene, sudija u službi režima koji štiti Mladića

Ćorović: Sramna i neodrživa presuda protiv mene, sudija u službi režima koji štiti Mladića

N1 Info 04.10.2023
Aktivistkinja Aida Ćorović, povodom presude Prekršajnog suda da je kriva zbog remećenja javnog reda i mira jer je u novembru 2021. godine u Beogradu gađala jajima grafit osuđenika za ratne zločine Ratka Mladića, poručila je u izjavi za medije da… »
Aida Ćorović osuđena za remećenje javnog reda i mira zbog gađanja murala Ratku Mladiću

Aida Ćorović osuđena za remećenje javnog reda i mira zbog gađanja murala Ratku Mladiću

Danas 03.10.2023
Aktivistkinja Aida Ćorović danas je dobila presudu Prekršajnog suda da je kriva zbog toga što je remetila javni red i mir kad je u novembru 2021. godine u Beogradu gađala jajima mural osuđeniku za ratne zločine Ratku Mladiću, a presudom joj se… »

Vesti dana »