Povezane vesti

Ispravka: Na snimku nisu palestinski militanti, već egipatska vojna vožba

Ispravka: Na snimku nisu palestinski militanti, već egipatska vojna vožba

Mondo 08.10.2023
Na portalu MONDO objavljen je tekst o video-snimku egipatske vojske, uz netačni navod da je to snimak napada Hamasa na Izrael. Na portalu MONDO objavljen je tekst o video-snimku egipatske vojske, uz netačni navod da je to snimak napada Hamasa na Izrael… »
Svedočenje preživele u napadu na muzičkom festivalu na jugu Izraela: "Videla sam ljude koji umiru svuda oko mene"

Svedočenje preživele u napadu na muzičkom festivalu na jugu Izraela: "Videla sam ljude koji umiru svuda oko mene"

Euronews 08.10.2023
Naoružani napadači zapucali su u subotu u ranim jutarnjim satima na muzičkom festivalu na jugu Izraela, blizu Pojasa Gaze i uzeli taoce, a tačan broj otetih, kao i stradalih u napadu nije poznat. Gili Joskovič i Tal Gibli bile su među stotinama… »
Drama porodice Josković: "Pravila sam se da sam mrtva tri sata, tako sam preživela napad Hamasa"

Drama porodice Josković: "Pravila sam se da sam mrtva tri sata, tako sam preživela napad Hamasa"

Telegraf 08.10.2023
Videla sam kako ljudi oko mene umiru. Bila sam tiha. Nisam plakala, nisam ništa radila, ispričala je Josković za BBC. Gili Josković, majka dvoje dece koja je bila na festivalu u Izraelu u trenutku kada je Hamas pokrenuo iznenadni napad, kaže da je… »
Plaču i vrište zbijene jedna uz drugu: Prvi snimak devojaka koje su oteli teroristi u Izraelu, niko ne zna šta će biti sa…

Plaču i vrište zbijene jedna uz drugu: Prvi snimak devojaka koje su oteli teroristi u Izraelu, niko ne zna šta će biti sa…

Blic 08.10.2023
Društvenim mrežama deli se snimak na kojem se navodno vide izraelske devojke koje su oteli pripadnici militantne grupe Hamas, nakon što je u subotu započeo infiltracije oružanih grupa i masovni raketni napad na južni i centralni deo Izraela… »
Horor u pustinji: Posetioci muzičkog festivala su prvo čuli rakete, a zatim su Hamasovci počeli lov na njih

Horor u pustinji: Posetioci muzičkog festivala su prvo čuli rakete, a zatim su Hamasovci počeli lov na njih

Telegraf 08.10.2023
Na društvenim mrežema pojavljuju se snimci sa muzičkog festivala u Izraelu na koji su upali pripadnici Hamasa, ubijajući i otimajući ljude. PAŽNJA! SNIMCI SU UZNEMIRUJUĆI! Rakete su počele da padaju oko 6.30 ujutro, rekla je Tal Gibli za CNN… »
„Ljudi su umirali svuda oko mene“: Ispovest Izraelke koja je preživela napad Hamasa na muzički festival

„Ljudi su umirali svuda oko mene“: Ispovest Izraelke koja je preživela napad Hamasa na muzički festival

Danas 08.10.2023
Gili Joskovič našla se među stotinama mladih ljudi na muzičkom festivalu na jugu Izraela, blizu pojasa Gaze, kada su militantni napadači zapucali u subotu ujutru. Ona je za BBC ispričala kako se krila ispod drveta dok su se napadači šetali okolo… »
„Ljudi su umirali svuda oko mene“: Ispovest Izraelke koja je preživela napad Hamasa na muzički festival

„Ljudi su umirali svuda oko mene“: Ispovest Izraelke koja je preživela napad Hamasa na muzički festival

N1 Info 08.10.2023
Gili Joskovič našla se među stotinama mladih ljudi na muzičkom festivalu na jugu Izraela, blizu pojasa Gaze, kada su militantni napadači zapucali u subotu ujutru. Ona je za BBC ispričala kako se krila ispod drveta dok su se napadači šetali okolo… »

Vesti dana »