Povezane vesti

Sever o izmenama medijskih zakona: Nisu praksa, niti smernice evropskih institucija

Sever o izmenama medijskih zakona: Nisu praksa, niti smernice evropskih institucija

N1 Info 16.10.2023
Dok se čekaju nove konsultacije o konačnom tekstu izmenjenih medijskih zakona, još nije jasno šta će biti sa stavovima koje je Vlada unela iza leđa članova Radne grupe. Izmene zakona idu na štetu kablovskih operatora, a u korist nacionalnih… »
Sever: Promene u medijskim zakonima koje se donose nisu praksa, niti smernice evropskih institucija

Sever: Promene u medijskim zakonima koje se donose nisu praksa, niti smernice evropskih institucija

Nova 16.10.2023
Dok se čekaju nove konsultacije o konačnom tekstu izmenjenih medijskih zakona, još nije jasno šta će biti sa stavovima koje je Vlada unela iza leđa članova Radne grupe. Izmene zakona idu na štetu kablovskih operatora, a u korist nacionalnih… »
Šta nas čeka ukoliko „prođu“ medijski zakoni: Život u potpunom mraku, očigledne laži postaju istina

Šta nas čeka ukoliko „prođu“ medijski zakoni: Život u potpunom mraku, očigledne laži postaju istina

N1 Info 16.10.2023
Ukoliko se usvoje izmene medijskih zakona prema planu Vlade - ubrzo će nestati i ono malo televizija na kojima možete videti, na primer, kako izgledaju protesti protiv vlasti, kako se ponašaju kada im postavimo kritičko, a ne naručeno pitanje, kao i… »
Brnabić: O finalnom nacrtu medijskih zakona razgovaraću sa OEBS i EU

Brnabić: O finalnom nacrtu medijskih zakona razgovaraću sa OEBS i EU

Nova 16.10.2023
Predsednica Vlade Ana Brnabić izjavila je u Tirani da ona nema nikakve veze sa promenama koje su donesene u sferi medijskih zakona. „Ja sam predsednica Vlade Republike Srbije. Ja nisam menjala ništa u poslednji čas. Ja ne radim na medijskim zakonima… »
Evroposlanik Nemec: Državni prsti se moraju skloniti iz vlasništva nad medijima

Evroposlanik Nemec: Državni prsti se moraju skloniti iz vlasništva nad medijima

N1 Info 16.10.2023
"Medijska slika u Srbiji je već duže vreme predmet debata i kritika, ograničena sloboda medijskog izveštavanja, kontinuirana podređenost medija vlastima i njenim interesima baca loše svetlo na Srbiju, na njenu demokratiju i na kraju na njen put ka… »
Brnabić: O finalnom nacrtu medijskih zakona razgovaraću sa OEBS i EU

Brnabić: O finalnom nacrtu medijskih zakona razgovaraću sa OEBS i EU

N1 Info 16.10.2023
Predsednica Vlade Ana Brnabić izjavila je u Tirani da ona nema nikakve veze sa promenama koje su donesene u sferi medijskih zakona. „Ja sam predsednica Vlade Republike Srbije. Ja nisam menjala ništa u poslednji čas. Ja ne radim na medijskim zakonima… »
Evroposlanik Matjaž Nemec: Državni prsti se moraju skloniti iz vlasništva nad medijima

Evroposlanik Matjaž Nemec: Državni prsti se moraju skloniti iz vlasništva nad medijima

Nova 16.10.2023
"Medijska slika u Srbiji je već duže vreme predmet debata i kritika, ograničena sloboda medijskog izveštavanja, kontinuirana podređenost medija vlastima i njenim interesima baca loše svetlo na Srbiju, na njenu demokratiju i na kraju na njen put ka… »
Sever: Proces donošenja novih medijskih zakona u Srbiji zabrinjavajuć

Sever: Proces donošenja novih medijskih zakona u Srbiji zabrinjavajuć

Danas 16.10.2023
Proces donošenja novih medijskih zakona u Srbiji je zabrinjavajući, izjavila je danas FoNetu predsednica Evropske federacije novinara Maja Sever, ukazavši da je Vlada nakon završetka javne rasprave o novim medijskim zakonima izašla sa predlogom u… »
Jača pritisak Vlade na nezavisne medije: Novim zakonima se obesmišljava posao regulatornih tela i ugrožava javni interes

Jača pritisak Vlade na nezavisne medije: Novim zakonima se obesmišljava posao regulatornih tela i ugrožava javni interes

Nova 16.10.2023
RTS 1, RTS 2, i RTS 3, a onda i sve televizije s nacionalnom frekvencijom, biće numerisani na prvim mestima kod svakog kablovskog operatora. Regulatorno telo za elektronske medije (REM) određivaće cenu emitovanja ako operatori ne postignu dogovor s… »
Od akcija na terenu do zakonskih rešenja: Kako sve vlast sabotira rad SBB i United Media?

Od akcija na terenu do zakonskih rešenja: Kako sve vlast sabotira rad SBB i United Media?

N1 Info 16.10.2023
Iznenadne izmene Zakona o elektronskim medijima, bez znanja javnosti i članova Radne grupe, samo je poslednji od primera na koji vlast pokušava da sabotira rad najvećeg privatnog telekomunikacionog operatora SBB i kritičkih medija United Media, koji… »
„Javnost da se spremi za potpuni mrak“: Ako prođu medijski zakoni, „laku noć“

„Javnost da se spremi za potpuni mrak“: Ako prođu medijski zakoni, „laku noć“

Nova 16.10.2023
Javnost treba da bude "spremna na potpuni mrak" ako budu usvojene izmene medijskih zakona koje hoće vlast, izjavio je direktor televizije N1 Igor Božić. „U ovom slučaju je namera vlasti da reketira operatore. Neko vam kaže – vi morate da… »
„Javnost da se spremi za potpuni mrak“: Ako prođu medijski zakoni, „laku noć“

„Javnost da se spremi za potpuni mrak“: Ako prođu medijski zakoni, „laku noć“

Danas 16.10.2023
Javnost treba da bude „spremna na potpuni mrak“ ako budu usvojene izmene medijskih zakona koje hoće vlast, izjavio je direktor televizije N1 Igor Božić. „U ovom slučaju je namera vlasti da reketira operatore. Neko vam kaže – vi morate da… »
„Javnost da se spremi za potpuni mrak“: Ako prođu medijski zakoni, „laku noć“

„Javnost da se spremi za potpuni mrak“: Ako prođu medijski zakoni, „laku noć“

N1 Info 16.10.2023
Javnost treba da bude "spremna na potpuni mrak" ako budu usvojene izmene medijskih zakona koje hoće vlast, izjavio je direktor televizije N1 Igor Božić. „U ovom slučaju je namera vlasti da reketira operatore. Neko vam kaže – vi morate da… »

Vesti dana »