Povezane vesti
Ono što sledi u Kijevu ledi krv u žilama - Cela Ukrajina biće obojena u crno
Pravda 20.10.2023
Ovo što kijevski režim radi sa kanonskom Ukrajinskom pravoslavnom crkvom dobilo je karakter „otvorenih represija“. Sada predstoje novi progoni, otimanje hramova i potpuna zabrana UPC, upozorava ruski ekspert Rostislav Iščenko, komentarišući vest da je… »
Sveštenstvo smatraju izdajnicima: Parlament Ukrajine zabranjuje pravoslavnu crkvu
Mondo 20.10.2023
Parlament u Ukrajini je izglasao zabranu Ukrajinske pravosalvne crkve, smatrajući je vezom sa Moskvom. Parlament u Ukrajini je izglasao zabranu Ukrajinske pravosalvne crkve, smatrajući je vezom sa Moskvom. Parlament Ukrajine dao je u četvrtak zeleno… »
"Ovo je istorijski korak, sklanjamo ih sa naše zemlje": Ukrajinski parlament zabranjuje Pravoslavnu crkvu
Blic 20.10.2023
Ukrajinski parlament dao je zeleno svetlo za zabranu Ukrajinske pravoslavne crkve - Moskovski patrijarhat, koju Kijev optužuje za saradnju sa Rusijom. Crkva, koja tvrdi da više nije povezana s Ruskom pravoslavnom crkvom, odbacuje optužbe Kijeva i smatra… »
Vesti dana »
Đedović Handanović: Naftnim kompanijama odobreno korišćenje operativnih rezervi evrodizela
Newsmax Balkans pre 3 minutajoš 21 povezana
Posle sunčanog jutra stižu pljuskovi: Temperatura danas do 29 stepeni
Glas Zaječara pre 38 minutajoš 19 povezanih
Prvi sastanak Lavrova i Rubija za godinu dana trajao 35 minuta: Realno da se rat u Ukrajini okonča tek 2027.?
Danas pre 28 minutajoš 12 povezanih
Nenad Vujić osudio rušenje vikendica Srba kod Gazivoda, pozdravio EU
Beta pre 23 minutajoš 7 povezanih
Očekuje se veći intenzitet saobraćaja pred vikend, na prelazu Gradina čeka se oko 20 minuta
Nova pre 1 satjoš 9 povezanih



