Povezane vesti

Ćerka žene koju je oslobodio Hamas otkrila u kakvom je stanju njena mama: "o tati i dalje ne znamo ništa"

Ćerka žene koju je oslobodio Hamas otkrila u kakvom je stanju njena mama: "o tati i dalje ne znamo ništa"

Telegraf 24.10.2023
Prokomentarisala je i snimak njenog oslobađanja, na kojem se čini da se vidi kako njena majka nakratko drži za ruku jednog od militanata Hamasa. Ćerka jednog od talaca koje je Hamas oslobodio u ponedeljak rekla je za BBC da je njena majka "veoma… »
"Prošla sam kroz pakao": Žena koju je oslobodio Hamas ispričala sve o otmici i gde su je držali

"Prošla sam kroz pakao": Žena koju je oslobodio Hamas ispričala sve o otmici i gde su je držali

Telegraf 24.10.2023
Ona je jedna od dve žene koju su militanti pustili u ponedeljak posle više od dve nedelje u zarobljeništvu. Johvede Lifšic (85), koja se oporavlja u bolnici u Tel Avivu nakon što su je oslobodili militanti Hamasa, rekla je da je prošla kroz pakao… »
Hamas pozvao arapske, islamske države i UN da pokušaju da zaustave izraelski napad na Gazu

Hamas pozvao arapske, islamske države i UN da pokušaju da zaustave izraelski napad na Gazu

Radio 021 24.10.2023
Zvaničnik Hamasa Osama Hamdan je danas pozvao arapske i islamske države, kao i Ujedinjene nacije da pokušaju da zaustave izraelski napad na Gazu. Rojters prenosi da je Hamdan novinarima u Bejrutu, u Libanu, rekao da arapske zemlje treba da prekinu… »
Starica koju je oteo Hamas oslobođena posle dve nedelje: Snimak na kom se rukuje sa militantom obišao svet

Starica koju je oteo Hamas oslobođena posle dve nedelje: Snimak na kom se rukuje sa militantom obišao svet

Euronews 24.10.2023
"Prošla sam kroz pakao", kaže Jočeved Lifšic, 85-godišnja starica i mirovna aktivistkinja koju je Hamas u ponedeljak oslobodio posle dve nedelje zatočeništva. Lifšic i njenog muža kidnapovali su napadači Hamasa na motorima i odveli ih u "paukovu… »
Hamas pozvao arapske, islamske države i UN da pokušaju da zaustave izraelski napad na Gazu

Hamas pozvao arapske, islamske države i UN da pokušaju da zaustave izraelski napad na Gazu

Novi magazin 24.10.2023
Zvaničnik Hamasa Osama Hamdan je danas pozvao arapske i islamske države, kao i Ujedinjene nacije da pokušaju da zaustave izraelski napad na Gazu. Rojters prenosi da je Hamdan novinarima u Bejrutu, u Libanu, rekao da arapske zemlje treba da prekinu… »
Katarski emir: Ne dozvoliti Izraelu da slobodno ubija u Gazi

Katarski emir: Ne dozvoliti Izraelu da slobodno ubija u Gazi

Al Jazeera 24.10.2023
Neodrživo je davati Izraelu bezuvjetno zeleno svjetlo i dozvolu da slobodno ubija, niti je održivo ignorirati realnost okupacije, opsade i naseljavanja, rekao je Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani. Katarski emir pozvao je međunarodnu zajednicu da suzdrži… »
Katarski emir: Ne možemo ignorirati okupaciju i opsadu

Katarski emir: Ne možemo ignorirati okupaciju i opsadu

Al Jazeera 24.10.2023
Katarski emir Tamim bin Hamad Al-Thani ponovio je poziv na trenutni prekid vatre u Gazi, nakon krvoprolića koje je ‘prešlo svaku granicu’ i koje prijeti sigurnosti regije. Dodaje kako se Izraelu ne bi trebalo dati zeleno svjetlo za neselektivno… »
Makron u Izraelu predložio da se međunarodna koalicija bori protiv Hamasa

Makron u Izraelu predložio da se međunarodna koalicija bori protiv Hamasa

Danas 24.10.2023
Predsednik Francuske Emanuel Makron je danas tokom posete Izraelu izrazio svoju solidarnost posle krvavog napada Hamasa i predložio da se međunarodna koalicija bori protiv te palestinske islamske organizacije koja kontroliše pojas Gaze. Makron je… »
Makron u Izraelu predložio da se međunarodna koalicija bori protiv Hamasa

Makron u Izraelu predložio da se međunarodna koalicija bori protiv Hamasa

Novi magazin 24.10.2023
Predsednik Francuske Emanuel Makron je danas tokom posete Izraelu izrazio svoju solidarnost posle krvavog napada Hamasa i predložio da se međunarodna koalicija bori protiv te palestinske islamske organizacije koja kontroliše pojas Gaze. Makron je… »
Emir Katara: Izrael ne može da dobije dozvolu za ubijanje Palestinaca

Emir Katara: Izrael ne može da dobije dozvolu za ubijanje Palestinaca

Politika 24.10.2023
DOHA – Katarski vladajući emir šeik Tamim bin Hamad al Tani, rekao je danas da je apelovao na međunarodnu zajednicu da ne dozvoli Izraelu „neograničenu dozvolu” za ubijanje Palestinaca u borbi protiv Hamasa. „Naša poruka je – dosta. Izraelu… »
Ministarstvo zdravlja u Gazi: Od početka rata poginula 5.791 osoba, među njima 2.630 dece

Ministarstvo zdravlja u Gazi: Od početka rata poginula 5.791 osoba, među njima 2.630 dece

Danas 24.10.2023
Ministarstvo zdravlja u pojasu Gaze kojim vlada islamski Hamas, saopštilo je danas da je 5.791 osoba poginula ;od 7. oktobra kada je počeo rat s Izraelom. Među poginulimaje 2.630 dece, a ranjeno je 16.297 ljudi, prenela je Agencija Frans pres. U… »
Izrael i Palestinci: „Prošla sam pakao", kaže žena koju je oslobodio Hamas

Izrael i Palestinci: „Prošla sam pakao", kaže žena koju je oslobodio Hamas

BBC News 24.10.2023
Joševed Lifšic, 85-godišnja Izraelka, među četvoro je oslobođenih talaca koje su pripadnici Hamasa oteli tokom iznenadnog napada na jug Izraela 7. oktobra. Posle više od tri nedelje, Joševed Lifšic je na slobodi i sada kaže: „Prošla sam pakao… »
Oteta Izraelka o danima zarobljeništva: Takav pakao nisam mogla da zamislim

Oteta Izraelka o danima zarobljeništva: Takav pakao nisam mogla da zamislim

RTV 24.10.2023
TEL AVIV - Posle više od tri nedelje, Izraelka Joševed Lifšic je na slobodi, nakon što je bila u zarobljeništvu Hamasa, a sada kaže da je "prošla pakao kakav nije mogla ni da zamisli". Nju i još oko 200 ljudi pripadnici Hamasa oteli su tokom… »
Izraelka oslobođena iz pojasa Gaze bila zatočena u tunelu

Izraelka oslobođena iz pojasa Gaze bila zatočena u tunelu

Novi magazin 24.10.2023
Izraelka Joheved Lifšic koju je Hamas zarobio 7. oktobra na jugu Izraela i odveo je kao taoca u pojas Gaze, opisala je danas, nepun dan nakon oslobađanja, šta je tamo doživela. "Odvedena sam na motociklu", rekla je žena sedeći u invalidskim… »
"Rekli su da me neće povrediti jer veruju u Kuran": Starica prošla pakao u tunelima Hamasa, besna na izraelsku vladu (foto)

"Rekli su da me neće povrediti jer veruju u Kuran": Starica prošla pakao u tunelima Hamasa, besna na izraelsku vladu (foto)

Kurir 24.10.2023
Jočeved Lifšic (85), koja je sinoć zajedno sa drugom starijom Izraelkom puštena iz Hamasovog zarobljeništva, ispričala je medijima šta se dešavalo u protekle više od dve nedelje tokom kojih je bila talac u Pojasu Gaze. - Prošla sam pakao kakav… »
Vladar Katara optužuje saveznike da su dali Izraelu dozvolu za ubijanje

Vladar Katara optužuje saveznike da su dali Izraelu dozvolu za ubijanje

Novi magazin 24.10.2023
Vladar Katara kritikovao je izraelske saveznike, optužio ih da su dali "dozvolu za ubijanje" Izraelu u ratu protiv Hamasa i dodao da se pita šta će sukob postići. Velike sile, uključujući SAD, Veliku Britaniju i Francusku, izrazile su podršku… »
Oteta Izraelka o danima zarobljeništva: Takav pakao nisam mogla da zamislim

Oteta Izraelka o danima zarobljeništva: Takav pakao nisam mogla da zamislim

Insajder 24.10.2023
Posle više od tri nedelje, Izraelka Joševed Lifšic je na slobodi, nakon što je bila u zarobljeništvu Hamasa, a sada kaže da je "prošla pakao kakav nije mogla ni da zamisli". Nju i još oko 200 ljudi pripadnici Hamasa oteli su tokom iznenadnog… »
(VIDEO) Oslobođena Izraelka o detaljima otmice: Prošla sam kroz pakao

(VIDEO) Oslobođena Izraelka o detaljima otmice: Prošla sam kroz pakao

N1 Info 24.10.2023
Joševed Lifšic (85) jedna od puštenih Izraelki iz Pojasa Gaze, detaljno je opisala kako su je oteli Hamasovi naoružani ljudi na motorima. Lifšic je rekla, na konferenciji za novinare, da je „prošla kroz pakao“. Objasnila je da su je Hamasovci… »
Izrael i Palestinci: „Prošla sam pakao“, kaže žena koju je oslobodio Hamas

Izrael i Palestinci: „Prošla sam pakao“, kaže žena koju je oslobodio Hamas

Danas 24.10.2023
Posle više od tri nedelje, Joševed Lifšic je na slobodi i sada kaže: „Prošla sam pakao“. Nju i još oko 200 ljudi pripadnici Hamasa oteli su tokom iznenadnog napada na jug Izraela 7. oktobra i sve do juče ona je bila u rukama ove ekstremističke… »
Izrael i Palestinci: Nastavljeni udari na Gazu, svedočenje žene koju je oslobodio Hamas, poruka ambasade Izraela Novaku…

Izrael i Palestinci: Nastavljeni udari na Gazu, svedočenje žene koju je oslobodio Hamas, poruka ambasade Izraela Novaku…

Danas 24.10.2023
Rat Izraela i Hamasa traje već treću nedelju, uz nesmanjene vazdušne udare izraelske vojske, a palestinska ekstremistička grupa oslobodila je još dvoje talaca, prethodno zarobljenih u iznenadnom napadu na jug Izraela 7. oktobra kada su i počela… »
Svi pričaju o tome šta je baka uradila kada je Hamas pustio na slobodu: Uzeli su je pod ruku, ona zastala, vratila se do…

Svi pričaju o tome šta je baka uradila kada je Hamas pustio na slobodu: Uzeli su je pod ruku, ona zastala, vratila se do…

Blic 24.10.2023
Kćer Joševed Lifšic, jedne od dveju sinoć oslobođenih Izraelkinja, posetila je svoju majku u bolnici u Izraelu i rekla za BBC da joj se majka čini dobro. - Medicinske sestre kažu da je vrlo oštra i jako želi da podeli informacije s porodicama… »
"Prošla sam kroz pakao": Prva izjava žene koju je sinoć oslobodio Hamas, opisala kako su je oteli: Odveli su me u podzemne…

"Prošla sam kroz pakao": Prva izjava žene koju je sinoć oslobodio Hamas, opisala kako su je oteli: Odveli su me u podzemne…

Blic 24.10.2023
Joševed Lifšic (85), koja je jedna od dva taoca koji su pušteni sinoć iz zarobljeništva Hamasa, kaže da je prošla kroz pakao, opisujući kako su je oteli Hamasovi naoružani ljudi na motorima. Oslobođena žena govori na hebrejskom na konferenciji… »
Izrael i Palestinci: „Prošla sam pakao", kaže žena koju je oslobodio Hamas

Izrael i Palestinci: „Prošla sam pakao", kaže žena koju je oslobodio Hamas

Radio 021 24.10.2023
Joševed Lifšic, 85-godišnja Izraelka, među četvoro je oslobođenih talaca koje su pripadnici Hamasa oteli tokom iznenadnog napada na jug Izraela 7. oktobra. BBC Joševed Lifšic Posle više od tri nedelje, Joševed Lifšic je na slobodi i sada kaže… »
Udarana je palicama i odvedena u podzemne tunele! Prva izjava žene koju je oslobodio Hamas: Prošla sam kroz pakao

Udarana je palicama i odvedena u podzemne tunele! Prva izjava žene koju je oslobodio Hamas: Prošla sam kroz pakao

Mondo 24.10.2023
Žena koju je Hamas oslobodio je ispričala kroz koji je pakao prošla. Žena koju je Hamas oslobodio je ispričala kroz koji je pakao prošla. Joševed Lifšic sinoć je puštena na slobodu od strane Hamasa. Kako je ispričala na konferenciji za medije… »
Izrael i Palestinci: „Prošla sam pakao", kaže žena koju je oslobodio Hamas

Izrael i Palestinci: „Prošla sam pakao", kaže žena koju je oslobodio Hamas

Južne vesti 24.10.2023
BBC Joševed Lifšic Posle više od tri nedelje, Joševed Lifšic je na slobodi i sada kaže: „Prošla sam pakao kakav nisam mogla ni da zamislim". Nju i još oko 200 ljudi pripadnici Hamasa oteli su tokom iznenadnog napada na jug Izraela 7. oktobra i… »
Ova žena je mnogo važna! Preneće vesti od drugih talaca koje drži Hamas, ali još ne zna da njene kuće više nema (foto)

Ova žena je mnogo važna! Preneće vesti od drugih talaca koje drži Hamas, ali još ne zna da njene kuće više nema (foto)

Kurir 24.10.2023
Jočeved Lifšic, koja je sinoć zajedno sa drugom starijom Izraelkom puštena iz Hamasovog zarobljeništva, smeštena je u bolnicu u Tel Avivu gde se oporavlja, a ćerka Šeron kaže da njena majka želi da prosledi informacije od drugih talaca. Šeron… »
Ćerka puštene Izraelke: Dala je Hamasovcu ruku i rekla mu hvala, to je tako ona

Ćerka puštene Izraelke: Dala je Hamasovcu ruku i rekla mu hvala, to je tako ona

N1 Info 24.10.2023
Ćerka jedne od dve Izraelke koje su sinoć oslobođene iz pojasa Gaze, posetila je svoju mamu u bolnici i ispričala za BBC u kakvom je stanju i šta je sve prošla. „Medicinske sestre u bolnici ističu da je vrlo oštra i da jako želi podeliti… »
Ćerka puštene Izraelke: Dala je Hamasovcu ruku i rekla mu hvala

Ćerka puštene Izraelke: Dala je Hamasovcu ruku i rekla mu hvala

Novi magazin 24.10.2023
Ćerka jedne od dve Izraelke koje su sinoć oslobođene iz pojasa Gaze, posetila je svoju mamu u bolnici i ispričala za BBC u kakvom je stanju i šta je sve prošla. „Medicinske sestre u bolnici ističu da je vrlo oštra i da jako želi podeliti… »

Vesti dana »